logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 21SIE

  2018

  Akcja pn. ,,100 dębów jako symbol 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę’’

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie informujemy, że udało się nam pozyskać środki na przeprowadzenie akcji pn. ,,100 dębów jako symbol 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę’’.

   

  Sponsorem akcji jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Dęby będą posadzone na terenie powiatu pyrzyckiego i stargardzkiego.

   

  Osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu akcji nasadzenia dębów w ramach wolontariatu, prosimy o zgłaszanie się do dnia 28.08.2018 r.
  na adres e-mail – dyrektor@ogrodprzelewice.pl.

 • 21SIE

  2018

  Dzień otwarty - zwiedzanie pracowni laboratoryjnych

 • 21SIE

  2018

  Bezpłatne zajęcia edukacyjne

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu edukacyjnego „Zdrowa roślina, zdrowy człowiek, zdrowy świat” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Cykl zajęć przeznaczony jest dla szkół podstawowych i realizowany będzie przez 3 lata:

  W pierwszym roku, czyli w okresie jesień – wiosna 2018/2019 rok - będą prowadzone zajęcia na ścieżce edukacyjnej  „Stare, starsze i najstarsze”. Cykl zajęć „Stare, starsze i najstarsze” ma pomóc w poznaniu odpowiednich pojęć i zjawisk związanych z długowiecznością roślin, ich rozwojem i wszystkim co jest z nią związane. Zakłada się, że uczestnicy będą potrafili rozróżnić gatunek wieloletni od jednorocznego, powiedzieć czym jest roślina jednoroczna, a czym bylina, które gatunki są długowieczne, co to jest relikt. Dowiedzą się również o najstarszych okazach rosnących w Ogrodzie Dendrologicznym. Zapoznają się z obsługą szkieł powiększających, mikroskopów i ich wykorzystaniem w różnych dziedzinach nauki. Realizacja tych zajęć obejmuje dwa spotkania po dwie godziny lekcyjne (90 minut):

  1. Zajęcia terenowe – praca z przewodnikiem z kartami pracy i mapą ogrodu. Dzieci będą pracowały w grupach, dzięki czemu nauczą się współpracy oraz umiejętnego rozdysponowania i przydzielania obowiązków. Każda grupa będzie musiała samodzielnie odszukać zaznaczone miejsca na mapie w Ogrodzie, sporządzić odpowiednią notatkę. A każdy z uczestników będzie musiał wypełnić indywidualnie kartę pracy i wypełnić polecenia prowadzącego.
  2. Zajęcia mikroskopowe - pierwsza część zajęć odbędzie się w terenie i polegać będzie na zebraniu materiału roślinnego z okazów opisanych w przewodniku; druga część zajęć odbędzie się w pomieszczeniu mikroskopowym, gdzie zostanie omówiona budowa i funkcja mikroskopów oraz ich zastosowanie. Następnie dzieci będą pod mikroskopami, w różnym powiększeniu obserwować organy wegetatywne i generatywne roślin. Zapoznają się z budową anatomiczną roślin, dowiedzą się jakie są fazy endogenezy roślin nasiennych, na czym polega wzrost roślin i od czego jest zależny. Na podstawie zebranych informacji i wydrukowanych zdjęć spod mikroskopów będą wykonywały zadania i uzupełniały karty pracy.

  Dodatkowo w ramach programu odbędą się zajęcia laboratoryjne, do wyboru mają Państwo:

  1. „Co to jest emulsja?”
  2. „Ekstrakcja i rozdział barwników roślinnych”

  Zapisy na zajęcia przyjmujemy w okresie 01-30 września 2018 roku. Ilość miejsc ograniczona, o udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacja i zapisy grup zorganizowanych (maksymalnie 25 osób) pod numerem telefonu 091 564 30 80.

  Serdecznie zapraszamy.

 • 16SIE

  2018

  Kondolencje

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia