logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 11LIP

  2013

  NIE FERMIE NOREK W PRZELEWICACH!

  Szanowni Państwo, pragniemy powiadomić, że od wczoraj tj. 10 lipca br. od godziny 15:00 trwa protest mieszkańców Gminy Przelewice wobec budowy fermy norek amerykańskich w Przelewicach. Mieszkańcy bronią stanu prawnego. Duński inwestor od kilku dni podejmuje nielegalne działania i pomimo braku uzyskania koniecznych zezwoleń m.in. decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, decyzji o pozwoleniu na budowę, bezprawnie kontynuuje inwestycję. Mimo sprzeciwu organów gminnych i powiatowych trwa samowola budowlana. Zamożny inwestor nie liczy się z upomnieniami finansowymi i kontynuuje samowolę budowlaną.

  Mieszkańcy zawiązali Stowarzyszenie "Wspólna Sprawa" i wspólnie z Wójtem organizują protest, który ma na celu powstrzymanie inwestycji i swobodnego naruszania prawa przez inwestora. Wójt Gminy Przelewice dwukrotnie zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Wczoraj o 15:00 odbyła się pikieta. Około 22:00 inwestor polnymi drogami zaczął przywozić norki. Zmobilizowała się cała wieś, Stowarzyszenie oraz Wójt z pracownikami gminy. Całonocna blokada na razie okazała się skuteczna.

  Blokada trwa nadal.

  www.facebook.com/Przelewice

 • 09LIP

  2013

  Koncert Perkusyjny podsumowujący Integracyjne Warsztaty Perkusyjne pod dyrekcją Dariusza Jagiełły

  Dnia 7 lipca 2013 r. odbył się koncert perkusyjny podsumowujący Integracyjne Warsztaty Perkusyjne  pod dyrekcją Dariusza Jagiełły.

  Zespół złożony z uczniów PSM I stopnia i Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Pracuje pod kierunkiem Dariusza Jagiełło – muzyka Filharmonii Szczecińskiej oraz nauczyciela klasy perkusji PSM i ZSM. Jest laureatem III miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Perkusyjnych Zespołów Kameralnych w Poznaniu /2004/, a także laureatem II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu /2009/ oraz laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Perkusyjnych w Warszawie /2010/.

  Grupa koncertowała min. w Żaganiu /VI i VII Międzynarodowe Forum Perkusji/, we Wrocławiu /II Dolnośląskie Forum Perkusji/, w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu –  CrossDrummingFestival.

  W Szczecinie brała udział w koncertach dla dzieci i młodzieży wraz z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, a także w cyklu koncertów edukacyjnych na Zamku Książąt Pomorskich.

  Od roku 2005 zespół bierze udział w projekcie  – „Młoda Polska Perkusja”. Koncertując w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Słupsku i Warszawie nawiązuje twórcze kontakty z młodymi muzykami wyżej wymienionych miast .

 • 09LIP

  2013

  Kwartet smyczkowy Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Ireny Olejnik

  23 czerwca 2013 o godz. 16.00 odbył się koncert z cyklu Cztery Pory Ogrodu podczas, którego wystąpił kwartet smyczkowy Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Ireny Olejnik.

  Kwartet w składzie: Gwidon Ciężarek (skrzypce), Gabriela Żukowicz (skrzypce), Gabriela Świdrów (skrzypce), Milena Walent (wiolonczela).

 • 09LIP

  2013

  Koncert klasy harfy oraz kwartetu smyczkowego ZSM II st. im. Feliksa Nowowiejskiego

  16 czerwca 2013 r. odbył się  koncert uczniowie klasy harfy Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Jolanty Wołkońskiej oraz kwartetu smyczkowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Jacka Tomczaka.

  Wystąpili: Sandra Przyjemska (harfa), Noemi Hańczyk (harfa) oraz Aleksander Pankowski vel Jankowski (gitara).

  Wystąpili: Weronika Kwaśniak (I skrzypce), Natalia Marcinkiewicz (II skrzypce), Iga Baran (altówka), Małgorzata Walków (wiolonczela).

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia