logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 04PAŹ

  2012

  Zapraszamy do Oranżerii

  Zapraszamy do oranżerii, gdzie wśród śpiewu ptaków i szumu wody podziwiać można rośliny typowe dla klimatu śródziemnomorskiego. Pod szklanym dachem zgromadzono wiele ciekawostek botanicznych, takich jak: pistacje, akanty, wawrzyny, zimozielone dęby, a także przepiękne, owocujące oliwki. Cała przestrzeń została podzielona na części, w których starano się odtworzyć krajobrazy typowe dla rejonu Morza Śródziemnego. Mamy tu fragment gaju oliwnego z oliwkami, pejzażu toskańskiego z różnymi odmianami winorośli, włoskiej ulicy z przepięknie kwitnącą bugenwillą, ogrodu warzywnego i ziołowego, oczko wodne i obsadzone różami gazebo.

 • 21WRZ

  2012

  Przelewicka wystawa: "BABKI POLSKIE", "CYMELIA" Pani Bernadety Wdzięcznej

  Malarka portrecistka, mieszkanka Stargardu, od kilku lat mieszka i tworzy również w Berlinie. Uprawia malarstwo portretowe w technice olejnej i pasteli. Stworzyła unikatową technikę malowania na tkaninie i z jej reliefowym użyciem.

  Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach osób prywatnych w kraju i zagranicą, m.in. w Rathaus Wijchen, Lothar-Günther Buchheim Muzeum w Monachium, Dominikanerkloster Prenzlau Kulturzentrum und Musem, Muzeum w Stargardzie, Akademii Medycznej w Szczecinie.

 • 05WRZ

  2012

  Serdecznie zapraszamy wszystkich 22 i 23 września na Cztery Pory Ogrodu – JESIEŃ

  W tych dniach będzie można zobaczyć:

  • stroje XIX wieczne,
  • jadalne rośliny dziko rosnące,
  • przedmioty z nasion i owoców,
  • przepisy kulinarne oraz produkty.

  Zapraszamy również na degustację!

 • 27SIE

  2012

  DOC. DR HAB. HENRYK CHYLARECKI zmarł 15 sierpnia 2012 roku

  Przez kilkadziesiąt lat sprawował opiekę naukową nad arboretum w Przelewicach. W 1951 roku napisał pracę magisterską na temat rozwoju wybranych drzew i krzewów w arboretum.

  W 1956 roku w Roczniku Dendrologicznym ukazało się Jego pierwsze naukowe opracowanie przeglądu kolekcji arboretum w Przelewicach . Ponadto przeprowadził inwentaryzację gatunków i odmian oraz opracował pierwsze kartograficzne plany ze szczegółowym rozmieszczeniem roślin.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia