logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 04PAŹ

  2012

  Zapraszamy do Oranżerii

  Zapraszamy do oranżerii, gdzie wśród śpiewu ptaków i szumu wody podziwiać można rośliny typowe dla klimatu śródziemnomorskiego. Pod szklanym dachem zgromadzono wiele ciekawostek botanicznych, takich jak: pistacje, akanty, wawrzyny, zimozielone dęby, a także przepiękne, owocujące oliwki. Cała przestrzeń została podzielona na części, w których starano się odtworzyć krajobrazy typowe dla rejonu Morza Śródziemnego. Mamy tu fragment gaju oliwnego z oliwkami, pejzażu toskańskiego z różnymi odmianami winorośli, włoskiej ulicy z przepięknie kwitnącą bugenwillą, ogrodu warzywnego i ziołowego, oczko wodne i obsadzone różami gazebo.

 • 23SIE

  2012

  Przekazanie łabędzi z Ogrodu Zoologicznego Ueckermünde

  W dniu dzisiejszym (23.08.2012 r.) doszło do przekazania pary łabędzi białych przez Ogród Zoologiczny Ueckermünde Ogrodowi Dendrologicznemu w Przelewicach. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania ogrodu oraz przywitania naszych nowych mieszkańców. Zapraszamy!

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia