logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 04STY

  2016

  Prace z I Pleneru Malarskiego w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  W ramach przypomnienia w dniach 21-27 września 2015 roku w przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym odbył się pierwszy plener malarski pod nazwą: "OGRODY TYSIĄCA BARW 2015".  Zorganizował go Ogród Dendrologiczny w Przelewicach wraz z grupą pasjonatów rysunku i malarstwa „W kręgu sztuki” z Barlinka.

  Patronat nad plenerem objęli  wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa i Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński. Celem przedsięwzięcia była edukacja artystyczna, promocja wartości przyrodniczych i kulturowych Ogrodu oraz wymiana doświadczeń, a tematem przewodnim rośliny i krajobrazy ogrodów i zabytkowego folwarku.

  W zeszłorocznym plenerze wzięło udział  18 artystów malarzy  z:  Gorzowa Wlkp., Warszawy, Płocka, Krakowa, Poznania, Suchego Lasu i Barlinka. Łącznie 18 osób. Jego uczestnikami byli: Katarzyna Mielcarek, Danuta Olszewska, Aldona Horoszewicz, Jolanta Karasińska, Halina Fijałkowska, Anna Łuciów-Kolańczyk, Anna Poletyło-Syroka, Halina Sobczyk, Wanda Jędrzejewska, Małgorzata Martyniak, Stanisław Świderski, Bronisław Pilich, Andrzej Pyrko, Kazimierz Hamada, Konrad Hamada, Andrzej Stanisławski, Sebastian Suterski i Krzysztof Kłosowicz. Uczestnicy namalowali ponad 50 prac olejnych i akrylowych. Organizatorzy wybrali jedną pracę każdego artysty na własność Ogrodu.

  Kliknij więcej aby zobaczyć galerię prac!

 • 23PAŹ

  2015

  Jesienny spacer

  Kliknij więcej aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

 • 21SIE

  2015

  Spacerkiem po Ogrodzie - 21.08.2015

  Kliknij więcej aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

 • 02LIP

  2015

  Uroczysta Sesja Rady Gminy Przelewice

  Najlepsi uczniowie ze szkól podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy zostali zaproszeni na Sesję Rady Gminy Przelewice, która odbyła się w dn. 30 czerwca. Przybyli aby odebrać nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie, działalność w samorządzie szkolnym, a także reprezentowanie szkoły w licznych konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Przewodniczący Rady Jarosław Smyka wraz z wiceprzewodniczącym Marianem Świderskim,  wójtem Mieczysławem Mularczykiem i z-cą Zbigniewem Kupiszem  wręczyli wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  W trakcie wręczania nagród pogratulowano osobom wyróżnionym tak wspaniałych osiągnięć, a ich rodzicom za to, że wychowali swoje dzieci na dobrych i mądrych obywateli, od których inni mogą brać przykład. Po wspólnej pamiątkowej fotografii uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni  na słodki poczęstunek.  

  Nagrodzeni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjum:
  1. Marcelina Łukjaniuk - PSP Jesionowo
  2. Maria Kontroniewicz  - PSP Żuków
  3. Julia Kowalczyk - SP Kłodzino
  4. Joanna Mudiuk  - PG Przelewice
  7. Gabor Łukjaniuk  - PG Przelewice
  8. Tomasz Socha - PG Przelewice

  Nagrodzono również uczniów biorących udział w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  • II miejsce  w eliminacjach wojewódzkich i I miejsce w eliminacjach powiatowych  w kategorii szkół podstawowych w 2015 r. zajęła drużyna z PSP Jesionowo w składzie:

  Kacper Paliwoda uczeń kl. V
  Patrycja Lewandowska uczennica  kl. VI
  Żaklina Włodarczyk uczennica  kl. V
  Mikołaj Mijalski uczeń kl. VI

  • III miejsce w województwie i II miejsce w powiecie wywalczyła drużyna z PSP Żuków w składzie:

  Jakub Sitkowski uczeń VI kl.,
  Maria Kontroniewicz uczennica VI kl.,
  Wiktoria Duk uczennica V kl.,
  Oskar Duk uczeń V kl.

  • w kategorii szkół gimnazjalnych drużyna z Gimnazjum im. OZP w Przelewicach zajęła II miejsce w województwie i I miejsce w powiecie w składzie:

  Jakub Skawiński kl.II, Błażej Mrówczyński kl I, Maciej Biskup kl.III.

  Opiekunem wszystkich wymienionych wyżej drużyn jest Waldemar Klemenski, któremu podziękowano za zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do turnieju i pogratulowano osiągniętych sukcesów.

  Ponadto nagrodzona została również Agata Pitura uczennica kl. I Gimnazjum przy SOSW Pyrzyce za zajęcie II miejsca w: Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych i w Mistrzostwach Polski w LA w biegu na 800 m w kategorii do 16 lat.

  Tradycyjnie podczas uroczystości dyrektor Renata Kozicka wręczyła Nagrodę Dyrektora Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, którą w tym roku otrzymała Weronika Brodzińska (kl. IIIB) - za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce, średnią ocen 5,11  oraz stuprocentowy wynik egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego).

  Sesja była również dobrą okazją do złożenia gratulacji i życzeń dla nowo wybranej dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Beaty Osińskiej.

  Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy niegasnącej pasji zdobywania wiedzy i dalszych sukcesów w życiu, a Pani Dyrektor Ogrodu wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku pracy.

  Anna Garzyńska

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia