logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 16LIS

  2015

  Płynny świat - cykl zajęć...

  - cykl zajęć dydaktycznych poświęconych znaczeniu wody w przyrodzie oraz przybliżenie znaczenia cieczy o różnej konsystencji.

  Płynny świat – nasz świat, w którym woda ma szczególne znaczenie dla życia. Co stanie się, jeśli z tkanek usunie się wodę, a co jeśli zastąpi się ją inną substancją? Czy woda dla ludzi nadaje się dla roślin i odwrotnie? Co znaczy rozpuszczanie? Gdzie w kremie nawilżającym jest woda? Co rozpuszcza się w wodzie i jak to wykryć? Na takie pytania uczniowie klas  4-6 szkół podstawowych z Gminy Przelewice, Warnice i Kozielice  poznają odpowiedzi w Przelewicach na zajęciach pod hasłem „Płynny świat” dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

 • 13LIS

  2015

  Wspólne czytanie - 23 listopada 2015

 • 21PAŹ

  2015

  Jesienna wyprzedaż materiału roślinnego

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Szkółki Drzew i Krzewów przy Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach na jesienną wyprzedaż materiału roślinnego.
   

  Kliknij więcej aby zapoznać się z kilkoma ofertami promocyjnymi!

 • 29WRZ

  2015

  Kultura dostępna w Przelewicach!

  Za nami już pierwszy koncert z cyklu "Przelewickie spotkania z kulturą". 27 września  w Pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, przy pełnej sali odbył się koncert Kwintetu dętego HIGH FIVE BRASS.

  Dzięki gościnności Dyrekcji Ogrodu Dendrologicznego, w pięknych wnętrzach i cudowną przyrodą za oknami, mieliśmy okazję spędzić bardzo miło niedzielne popołudnie słuchając ciekawego koncertu, na który składały się utwory różnych kompozytorów z całego świata. Całość wzbogaciły ciekawe komentarze jednego z muzyków zespołu, który pokrótce przedstawił nam fragmenty z historii muzyki filmowej i nie tylko. Publiczność reagowała spontanicznie prosząc o bisy.

  Koncert mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice. Przed nami następne koncerty z tego cyklu - szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  Magdalena Soska

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia