logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 24KWI

  2019

  Koncert majowy

  W dniu 2 maja 2019 roku o godzinie 12:00 zapraszamy Państwa na koncert majowy pn. "Stanisław Moniuszko i słynni polscy kompozytorzy". Jest to koncert muzyki poważnej, poświęcony pamięci Stanisława Moniuszki (którego 200-tną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku) oraz wybitnych polskich kompozytorów. W programie usłyszymy:

  1. Stanisław Moniuszko - Kwartet smyczkowy nr 1
  2. Michał Ogiński - Polonez Pożegnanie Ojczyzny
  3. Waldemar Kazanecki - Walc Barbary
  4. Wojciech Kilar - Wokaliza
  5. Wojciech Kilar - Walc z filmu Ziemia obiecana
  6. Fryderyk Chopin - Valse no. 11
  7. Fryderyk Chopin - Grand Valse Brillante
  8. Fryderyk Chopin - Życzenie
  9. Mieczysław Karłowicz - Rdzawe liście
  10. Mieczysław Karłowicz - Z nową wiosną
  11. Stanisław Moniuszko - Kozak
  12. Stanisław Moniuszko - Kiedy ranne wstają zorze
  13. Stanisław Moniuszko - Poleć pieśni z miasta

  Całość koncertu jest okraszona słowem oraz opisem każdego z kompozytorów i jego dzieł, dzięki czemu koncert ma również charakter edukacyjny.

  String Girls Band https://www.facebook.com/ViolinistAgencjaArtystyczna/ to zespół, który powstał w 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową w rozmaitych formach i aranżacjach.
  W swoim dorobku artystycznym zespół może pochwalić się uczestnictwem w wielu prestiżowych wydarzeniach, takim jak m.in.: Rozdanie Nagród Architektonicznych Prezydenta Miasta Szczecina w Filharmonii Szczecińskiej, Konferencja z okazji 100 lecia Niepodległości dla Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w Warszawie czy Rozdanie Uprawnień Lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.  Skład zespołu:

  Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie

  Izabela Lazar - II skrzypce

  Edyta Hedzielska - altówka

  Natalia Szwarczak - wiolonczela

   

 • 24KWI

  2019

  Wystawa malarska

 • 18KWI

  2019

  Życzenia świateczne

 • 18KWI

  2019

  Przyjaciele naszych przyjaciół...

  W pobliżu głazu z tablicą upamiętniającą Lecha Pieczyńskiego pojawiły się dwie niespodzianki: ławka na skalniaku i stolik z ławeczkami na brzegu stawu. Tak przyjaciel naszego dawnego przyjaciela - właściciel www.lastrico.pl - stworzył miejsce, gdzie można przysiąść na chwilę zadumy. Jednocześnie każdy zwiedzający może dzięki temu skorzystać z nieco wygodniejszego niż głaz na brzegu stawu miejsca na wypoczynek. Śniadanie, partyjka szachów, gra planszowa? A może szkic łabędzia na stawie, rysunek ogrodu skalnego, bądź uporządkowanie notatek ze spaceru? Każdą z tych możliwości zrealizujemy przy stoliku. Wraz z darczyńcą zapraszamy do korzystania z nowych miejsc wypoczynku.

   

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia