logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 25LIS

  2015

  Pierwsze czytanie rocznicowe w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach

  W 124 rocznicę urodzin poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej 23 listopada czytano jej wiersze w pałacu Ogrodu podczas kolejnej edycji czytania rocznicowego. Spotkanie prowadziła poetka barlinecka, p. Jolanta Karasińska, która przedstawiając biografię bohaterki wieczoru przybliżyła nam jej dorobek twórczy. Czytanie przeplatano interesującymi rozmowami  o twórczości artystki, a  dodatkowo nasza polonistka p. Edyta Kobus przedstawiła ciekawostki z jej życia. W trakcie czytania mówiono również o tym, że inaczej odbierano poezję  poetki wiele lat temu, a inaczej można ją interpretować dzisiaj. Jednak jak wiadomo odbiór poezji jest zazwyczaj subiektywny i każdy ma prawo do własnej  interpretacji.

  Pomysłodawczynią czytania  rocznicowego jest poetka gorzowska Beata Patrycja Klary. Czytanie rozpoczęło  się w październiku 2013 r.  i jak do tej pory, oprócz kilkunastu miast tj. m.in.: Gdańska, Warszawy, Poznania i Zielonej Góry, bierze w tym udział również Polonia w Belgii.  My, jako Przelewice, dołączyliśmy do tej grupy właśnie  wczorajszego listopadowego wieczora.  

  Wśród czytających byli: p. Jolanta Karasińska, p. Maria Rosół, p. Wiesława Skierska, p. Monika Przybylska, p. Kazimierz Borowski, p. Beata Osińska, p. Anna Garzyńska, p. Edyta Kobus, p. Lucyna Surma, p. Krystyna Nawój, p. Danuta Pilipczuk i p. Łucja Swiłło,

  Spotkanie miało charakter kameralny i przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Poczęstunek zapewniła p. Beata Osińska dyrektor Ogrodu Dendrologicznego. Serdecznie dziękujemy p. Joli za zaangażowanie i aranżację spotkania, a także grupie naszych przyjaciół z Barlinka i wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Cieszy nas to, że spotkanie zaowocowało chęcią kontynuowania tego rodzaju inicjatyw ze strony uczestników, a zwłaszcza poprzez aktywne włączanie do czytania poezji dzieci i młodzieży.

  Kolejne czytanie  poezji ks. prof. Janusza Stanisława Pasierba będzie miało miejsce 15 grudnia br. w Muzeum Regionalnym w Barlinku, na które serdecznie zapraszamy.

  Anna Garzyńska

 • 16LIS

  2015

  Płynny świat - cykl zajęć...

  - cykl zajęć dydaktycznych poświęconych znaczeniu wody w przyrodzie oraz przybliżenie znaczenia cieczy o różnej konsystencji.

  Płynny świat – nasz świat, w którym woda ma szczególne znaczenie dla życia. Co stanie się, jeśli z tkanek usunie się wodę, a co jeśli zastąpi się ją inną substancją? Czy woda dla ludzi nadaje się dla roślin i odwrotnie? Co znaczy rozpuszczanie? Gdzie w kremie nawilżającym jest woda? Co rozpuszcza się w wodzie i jak to wykryć? Na takie pytania uczniowie klas  4-6 szkół podstawowych z Gminy Przelewice, Warnice i Kozielice  poznają odpowiedzi w Przelewicach na zajęciach pod hasłem „Płynny świat” dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

 • 13LIS

  2015

  Wspólne czytanie - 23 listopada 2015

 • 21PAŹ

  2015

  Jesienna wyprzedaż materiału roślinnego

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Szkółki Drzew i Krzewów przy Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach na jesienną wyprzedaż materiału roślinnego.
   

  Kliknij więcej aby zapoznać się z kilkoma ofertami promocyjnymi!

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia