logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 19MAR

  2015

  Szkolenie - Biologiczna ochrona roślin przed patogenami

 • 19MAR

  2015

  Pierwszy dzień wiosny (21 marca) w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Na południu Europy wyznacznikiem początku wiosny są kwitnące migdałowce. W przelewickiej oranżerii migdałowiec zaczyna już sypać płatkami kwiatów, więc wiosnę możemy uznać za rozpoczętą. Kwitną tu teraz pięknie pachnące wawrzynki, gruntowe storczyki i cyklameny. Wciąż kwitnie kamelia i szałwia ananasowa. Zaczynają się rozwijać liście figi i granatu, kwitnie pistacja i kalina wawrzynolistna.

  W parku cieszą oko łany przebiśniegów i śnieżyc wiosennych, krzewy wawrzynków i najwcześniejsze azalie. Pojawiają się już wprawdzie pierwsze liście, ale wciąż tak malutkie, że nie przeszkadzają w obserwowaniu ptaków.

  Dzięcioły, sikorki, rudziki, gile i mnóstwo innych pozwalają się obserwować i fotografować podczas szukania pokarmu i budowania gniazd.

  Na powitanie wiosny zapraszamy wszystkich nie tylko do parku i oranżerii, ale także do sal wystawowych, gdzie obejrzeć można wystawę "Piękno przemijania" oraz do kawiarni na ciepłą kawę lub herbatę.

  Bilet wstępu w promocyjnej cenie 8,00 zł do 31 marca br.
  Serdecznie zapraszamy!

 • 14STY

  2015

  "Zdrowa roślina, zdrowy człowiek, zdrowy świat"

  W tym roku wszystko w Ogrodzie będzie się działo pod hasłem zdrowia. Zapraszamy na specjalne zajęcia dotyczące wpływu roślin na ludzkie zdrowie, aktywnego wypoczynku na łonie natury, technik ogrodniczych i terapeutycznego znaczenia ogrodnictwa.

  W arboretum mamy trasy Nordic Walking, oprócz spacerów można tu też ćwiczyć bieganie, gimnastykę, a na łące przy ognisku zagrać w piłkę.

  Zdrowy ogród to nie tylko zdrowe rośliny, ale także zdrowa gleba. Będzie się u nas można dowiedzieć jak zadbać o równowagę ekologiczną w swoim ogrodzie i co robić w trudnych przypadkach.

 • 29WRZ

  2014

  Wystawa "Mono no aware. Piękno Przemijania." Małgorzaty Olejniczak

  Odkąd odkryłam Japonię, stała się ona dla mnie nie tylko kolejnym wyzwaniem fotograficznym, ale także źródłem nowych inspiracji artystycznych: rozpoczęłam studium japońskiego malarstwa tuszem czyli Sumi-e. Sumi-e to sztuka malarstwa techniką czarnego tuszu na japońskim papierze. Pozostawiona na obrazie wolna przestrzeń jest bardzo ważnym elementem kompozycji: daje swobodę naszej wyobraźni i pozwala na indywidualne dopowiedzenie danego tematu. Jak twierdzili mistrzowie Sumi-e, osiągnięcie ekspresji przy zastosowaniu jedynie dwóch kolorów – czarnego i białego jest doskonałym ćwiczeniem dyscypliny, silnej wyobraźni i wytrwałości w dążeniu do celu.

  Od 2000 roku, zafascynowana Japonią, zgłębiam tajniki jej kultury i sztuki. Podczas czteroletniego pobytu w Tokio roz-poczęłam naukę malarstwa medytacyjnego sumi-e w klasie Kumiko Sano i nadal regularnie kontynuuję studia u reno-mowanych mistrzów japońskich takich jak Gyokusei Shiozawa, Tohun Kobayashi i Ilan Yanizky. Swoje prace wystawiałam dotychczas  w Zurychu (Szwajcaria) i w Polsce: we Wrocławiu, Kłodzku oraz Dusznikach Zdrój. Od kilku lat prowadzę Rezydencję Terra Sudeta, w której aktywnie promuję kulturę japońską. Współpracuję również z magazynem „Torii”, od 2012 także z „Filiżanką Smaków”, pisząc artykuły i publikując zdjęcia. Na stałe mieszkam w Szwajcarii. Regularnie organizuję i prowadzę wyklady, warsztaty i kursy malarstwa sumi-e.

  Małgorzata Olejniczak
  www.at-friends.ch

  Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach zaprasza na wystawę Małgorzaty Olejniczak "Mono no aware. Piękno Przemijania."

  Wystawa czynna w dniach 5-31 października 2014 r.

  Wystawie malarstwa towarzyszy wystawa oryginalnych kimon.

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  W dniach 4-5 października 2014 r. odbedzie się prezentacja samochodów marek
  firmy POLMOTOR Sp. Jawna
  ul. Struga 71, 70-784 Szczecin
  te. 91 46 68 730, fax 91 46 68 737
  www.polmotor.pl

  Serdecznie zapraszamy!

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia