logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 29WRZ

  2015

  Kultura dostępna w Przelewicach!

  Za nami już pierwszy koncert z cyklu "Przelewickie spotkania z kulturą". 27 września  w Pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, przy pełnej sali odbył się koncert Kwintetu dętego HIGH FIVE BRASS.

  Dzięki gościnności Dyrekcji Ogrodu Dendrologicznego, w pięknych wnętrzach i cudowną przyrodą za oknami, mieliśmy okazję spędzić bardzo miło niedzielne popołudnie słuchając ciekawego koncertu, na który składały się utwory różnych kompozytorów z całego świata. Całość wzbogaciły ciekawe komentarze jednego z muzyków zespołu, który pokrótce przedstawił nam fragmenty z historii muzyki filmowej i nie tylko. Publiczność reagowała spontanicznie prosząc o bisy.

  Koncert mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice. Przed nami następne koncerty z tego cyklu - szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  Magdalena Soska

 • 29WRZ

  2015

  I Plener Malarski - Zakończony

  W dniach 21-27 września w przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym odbył się pierwszy plener malarski pod nazwą: "OGRODY TYSIĄCA BARW 2015".  Zorganizował go Ogród Dendrologiczny w Przelewicach wraz z grupą pasjonatów rysunku i malarstwa „W kręgu sztuki” z Barlinka.

  Patronat nad plenerem objęli  wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa i Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński. Celem przedsięwzięcia była edukacja artystyczna, promocja wartości przyrodniczych i kulturowych Ogrodu oraz wymiana doświadczeń, a tematem przewodnim rośliny i krajobrazy ogrodów i zabytkowego folwarku.

  W tegorocznym plenerze wzięło udział  18 artystów malarzy  z:  Gorzowa Wlkp., Warszawy, Płocka, Krakowa, Poznania, Suchego Lasu i Barlinka. Łącznie 18 osób. Jego uczestnikami byli: Katarzyna Mielcarek, Danuta Olszewska, Aldona Horoszewicz, Jolanta Karasińska, Halina Fijałkowska, Anna Łuciów-Kolańczyk, Anna Poletyło-Syroka, Halina Sobczyk, Wanda Jędrzejewska, Małgorzata Martyniak, Stanisław Świderski, Bronisław Pilich, Andrzej Pyrko, Kazimierz Hamada, Konrad Hamada, Andrzej Stanisławski, Sebastian Suterski i Krzysztof Kłosowicz. Uczestnicy namalowali ponad 50 prac olejnych i akrylowych. Organizatorzy wybrali jedną pracę każdego artysty na własność Ogrodu. W trakcie pleneru artyści zwiedzili Ogród z przewodnikiem, odbyła się wizyta w skansenie w Płońsku i wycieczka do Barlinka oraz wiele innych atrakcji.

  27 września podczas uroczystego zakończenia pleneru zorganizowana została otwarta galeria prac.  Uczestniczyli w niej m.in. wójt Mieczysław Mularczyk, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński i wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Odwiedzający wystawę goście z zaciekawieniem i  zachwytem oglądali wystawione w salach pałacu prace.

  W trakcie imprezy dla wszystkich uczestników pleneru wręczone zostały upominki i kwiaty. Natomiast ze strony uczestników podziękowano dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Beacie Osińskiej i jej pracownikom za wspaniałe przygotowanie całości imprezy. Plener ten wszedł na stałe w kalendarz wydarzeń przelewickich.

  Anna Garzyńska

 • 16WRZ

  2015

  I Plener Malarski 21-27 września

 • 26SIE

  2015

  Dożynki Gminne Przelewice - Folwark 29 sierpnia 2015 r.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia