logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 11PAŹ

  2013

  ,,KRÓLESTWO NOREK” TRAFIA DO PROGRAMU TVP „SPRAWA DLA REPORTERA"

  Długotrwała walka protestujących mieszkańców z budową nielegalnej fermy norek w Przelewicach wciąż trwa. Pomimo licznych działań jakie do chwili obecnej podjęto inwestor nie chce wycofać się z planowanych zamierzeń i wciąż czuje się bezkarny.

  Sprawą norek w końcu zainteresowała się Elżbieta Jaworowicz, autorka programu interwencyjnego TVP „Sprawa dla reportera”, co było możliwe dzięki wsparciu Renaty Beger. W dniu dzisiejszym tj. 10 października br. Dziennikarka odwiedziła nas i obiecała kompleksowo zająć się sprawą  nielegalnej budowy fermy norek w naszym regionie, a głównie w  Przelewicach, planowaną do zamknięcia w Rościnie oraz nowo powstającą w Miedzyniu.

  Pani Redaktor była bardzo zaskoczona inicjatywą obywatelską, jaką podjęli wspólnie: Mieszkańcy Gminy Przelewice, Wójt i Radni Gminy Przelewice, Stowarzyszenie „Przelewice – Wspólna Sprawa”, partie polityczne, Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz wspierające nas organizacje.

  Wspólny cel i walka o ekologiczne środowisko zjednoczyła ludzi. Wójt Gminy Marek Kibała wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi zdanie ,,Mam nadzieję, że działania mieszkańców naszej gminy przyczynią się do tego, że kolejne nielegalne fermy norek nie będą powstawać w naszym regionie…..” i tej wersji wszyscy powinniśmy się trzymać oraz wspierać kolejn  w tym zakresie działania.

 • 23WRZ

  2013

  MUSICA SEDINA Zespół Muzyki Dawnej Pałacu Młodzieży w Szczecinie

  22 września 2013 w niedzielę o godz. 16.00 odbył się koncert zespołu Musica Sedina.

  Jest to zespół wykonującym muzykę dawną na współczesnych instrumentach. Powstał w roku szkolnym 1999/2000 i od samego początku działa przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

  Wszystkie utwory będące w repertuarze zespołu są transkrypcjami na instrumentarium zespołu, którego trzon stanowi rodzina fletów prostych podpartych głosem B.C. a także opracowaniami materiałów zachowanych do czasów dzisiejszych zarówno w formie drukowanej, jak i w formie rękopisów.

  Program koncertu:

  1. Johann Vierdanck - capriccio a3
  2. Giovanni Battista Fontana  -  II Sonata a2
  3. Marcin Mielczewski  - Canzona seconda a2
  4. Johann Rosenmüller - Sonata e-moll
  5. Carl Philip Emanuel Bach  - Sonata g-moll WT 135/H549
  6. Georg Friedrich Handel - Sonata nr 1 B dur HWV 380
  7. Franz Ignac Biber  - 12 sonat a 2

 • 23WRZ

  2013

  Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie

  08 września 2013 w  niedzielę o  godz. 16.00 odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej  Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

  Przez lata Orkiestra stale rozwijała się, a jej kolejni dyrygenci starali się, aby wykonywane przez uczniów utwory stały na najwyższym poziomie.

  W programie znalazły się między innymi utwory: W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Schuberta, F. Chopina, G. Pergolesiego i innych znakomitych kompozytorów. Orkiestra koncertuje cyklicznie w Filharmonii Szczecińskiej oraz w kraju i zagranicą.

 • 05WRZ

  2013

  Powitanie Jesieni

  W dniach 21 i 22 września 2013 roku we wnętrzach Pałacu w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyło się "Powitanie Jesieni" gdzie można było zobaczyć: jadalne rośliny dziko rosnące, przedmioty z nasion i owoców, przepisy kulinarne oraz produkty. Wystawie toważyszyła degustacja i sprzedaż roślin.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia