logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 20MAR

  2015

  Zaćmienie słońca w Ogrodzie Dendrologicznym

  fot. Miłorząb japoński podczas zaćmienia.

 • 19MAR

  2015

  Szkolenie - Biologiczna ochrona roślin przed patogenami

 • 19MAR

  2015

  Pierwszy dzień wiosny (21 marca) w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Na południu Europy wyznacznikiem początku wiosny są kwitnące migdałowce. W przelewickiej oranżerii migdałowiec zaczyna już sypać płatkami kwiatów, więc wiosnę możemy uznać za rozpoczętą. Kwitną tu teraz pięknie pachnące wawrzynki, gruntowe storczyki i cyklameny. Wciąż kwitnie kamelia i szałwia ananasowa. Zaczynają się rozwijać liście figi i granatu, kwitnie pistacja i kalina wawrzynolistna.

  W parku cieszą oko łany przebiśniegów i śnieżyc wiosennych, krzewy wawrzynków i najwcześniejsze azalie. Pojawiają się już wprawdzie pierwsze liście, ale wciąż tak malutkie, że nie przeszkadzają w obserwowaniu ptaków.

  Dzięcioły, sikorki, rudziki, gile i mnóstwo innych pozwalają się obserwować i fotografować podczas szukania pokarmu i budowania gniazd.

  Na powitanie wiosny zapraszamy wszystkich nie tylko do parku i oranżerii, ale także do sal wystawowych, gdzie obejrzeć można wystawę "Piękno przemijania" oraz do kawiarni na ciepłą kawę lub herbatę.

  Bilet wstępu w promocyjnej cenie 8,00 zł do 31 marca br.
  Serdecznie zapraszamy!

 • 14STY

  2015

  "Zdrowa roślina, zdrowy człowiek, zdrowy świat"

  W tym roku wszystko w Ogrodzie będzie się działo pod hasłem zdrowia. Zapraszamy na specjalne zajęcia dotyczące wpływu roślin na ludzkie zdrowie, aktywnego wypoczynku na łonie natury, technik ogrodniczych i terapeutycznego znaczenia ogrodnictwa.

  W arboretum mamy trasy Nordic Walking, oprócz spacerów można tu też ćwiczyć bieganie, gimnastykę, a na łące przy ognisku zagrać w piłkę.

  Zdrowy ogród to nie tylko zdrowe rośliny, ale także zdrowa gleba. Będzie się u nas można dowiedzieć jak zadbać o równowagę ekologiczną w swoim ogrodzie i co robić w trudnych przypadkach.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia