logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 29WRZ

  2014

  Wystawa "Mono no aware. Piękno Przemijania." Małgorzaty Olejniczak

  Odkąd odkryłam Japonię, stała się ona dla mnie nie tylko kolejnym wyzwaniem fotograficznym, ale także źródłem nowych inspiracji artystycznych: rozpoczęłam studium japońskiego malarstwa tuszem czyli Sumi-e. Sumi-e to sztuka malarstwa techniką czarnego tuszu na japońskim papierze. Pozostawiona na obrazie wolna przestrzeń jest bardzo ważnym elementem kompozycji: daje swobodę naszej wyobraźni i pozwala na indywidualne dopowiedzenie danego tematu. Jak twierdzili mistrzowie Sumi-e, osiągnięcie ekspresji przy zastosowaniu jedynie dwóch kolorów – czarnego i białego jest doskonałym ćwiczeniem dyscypliny, silnej wyobraźni i wytrwałości w dążeniu do celu.

  Od 2000 roku, zafascynowana Japonią, zgłębiam tajniki jej kultury i sztuki. Podczas czteroletniego pobytu w Tokio roz-poczęłam naukę malarstwa medytacyjnego sumi-e w klasie Kumiko Sano i nadal regularnie kontynuuję studia u reno-mowanych mistrzów japońskich takich jak Gyokusei Shiozawa, Tohun Kobayashi i Ilan Yanizky. Swoje prace wystawiałam dotychczas  w Zurychu (Szwajcaria) i w Polsce: we Wrocławiu, Kłodzku oraz Dusznikach Zdrój. Od kilku lat prowadzę Rezydencję Terra Sudeta, w której aktywnie promuję kulturę japońską. Współpracuję również z magazynem „Torii”, od 2012 także z „Filiżanką Smaków”, pisząc artykuły i publikując zdjęcia. Na stałe mieszkam w Szwajcarii. Regularnie organizuję i prowadzę wyklady, warsztaty i kursy malarstwa sumi-e.

  Małgorzata Olejniczak
  www.at-friends.ch

  Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach zaprasza na wystawę Małgorzaty Olejniczak "Mono no aware. Piękno Przemijania."

  Wystawa czynna w dniach 5-31 października 2014 r.

  Wystawie malarstwa towarzyszy wystawa oryginalnych kimon.

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  W dniach 4-5 października 2014 r. odbedzie się prezentacja samochodów marek
  firmy POLMOTOR Sp. Jawna
  ul. Struga 71, 70-784 Szczecin
  te. 91 46 68 730, fax 91 46 68 737
  www.polmotor.pl

  Serdecznie zapraszamy!

 • 19WRZ

  2014

  Wielka wyprzedaż materiału szkółkarskiego

  Wszystkich zainteresowanych zakupem materiału szkółkarskiego w promocyjnych cenach, które zaczynają się już od 1,00 zł zapraszamy do Szkółki Drzew i Krzewów przy Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. W naszej ofercie znajduje się szereg liściastych oraz iglastych roślin ozdobnych. Oferowane gatunki i odmiany roślin dostępne są w pojemnikach jak i z gruntu. Prowadzimy sprzedaż detaliczną jak i hurtową.

  Udzielamy również informacji o roślinach, ogrodach, zarówno w dziedzinie projektowania ogrodów jak i ich pielęgnacji. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze odpowiednich roślin. 

  Punkt Sprzedaży Roślin
  pn-n 11.00-17.00
  tel. 91 56 43 080

  Szkółka Drzew i Krzewów
  pn-pt 8.00-15.00
  tel. 91 56 43 080
  kom. 723 490 583 (w godz. 8.00-15.00)

  Serdecznie zapraszamy!

 • 16WRZ

  2014

  Targi ekologiczne 16-18 września

  Serdecznie zapraszamy na Targi ekologiczne EKO KOŁOBRZEG 2014 w dniach 16-18 września na których i my mamy swoje stanowisko.

  Targi Ekologiczne EKO Kołobrzeg 2014 to ponad 100 wystawców związanych z branżą ekologiczną min. gospodarka odpadami, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, gospodarka wodna, żywność ekologiczna i wiele innych. 

  Serdecznie zapraszamy!

 • 20SIE

  2014

  Targi Ogrodnicze w CH Galaxy

  W najbliższy weekend, czy  w dniach 23 - 24 sierpnia 2014r. zapraszamy Państwa na Targi Ogrodnicze w Centrum Handlowym GALAXY w Szczecinie i do odwiedzin naszego stoiska, na którym można będzie zakupić rośliny oraz skorzystać z doradztwa w zakresie ich pielęgnacji.

   

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia