logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 13SIE

  2014

  Świateczny piątek

  W dniu

  15 sierpnia 2014r. 

  Ogród Dendrologiczny wraz z punktem sprzedaży roslin i kawiarnią

  będzie czynny normalnie w godzinach 9:00 - 19:00.


  Zapraszamy

 • 06SIE

  2014

  08. sierpień 2014 roku „ Dzień Pszczół” w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  W ramach obchodów Dnia Pszczoły przygotujemy w Ogrodzie dla naszych gości specjalne stoisko Gospodarstwa Pasiecznego Kustosz „Miody Przelewickie”, na którym znajdą się:

  • produktu z pasieki (miody, woski, świece…),
  • demonstracyjny ul inhalacyjny,
  • mnóstwo informacji na temat pszczół i ich znaczenia w naszym życiu.

  W szkółce roślin przy Ogrodzie można zapoznać się z roślinami miododajnymi, a w samym parku poznać kryjówki trzmieli i dowiedzieć się jaką funkcję spełniają w tym miejscu i nie tylko.

  W samym pałacu będą dostępne materiały informacyjne o pszczołach i ich funkcji w ekosystemie, które rozdawane są w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A.

  Tego dnia wstęp dla dzieci i młodzieży do lat  15 jest bezpłatny, dla pozostałych w tym dniu sprzedajemy bilety ulgowe.

  Serdecznie zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00.

 • 04SIE

  2014

  Wielki Dzień Pszczół 2014

  CEL WIELKIEGO DNIA PSZCZÓŁ 8.08

  Święto Wielkiego Dnia Pszczół powstało, aby przypomnieć jak największej liczbie osób o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem. Pierwsza edycja Wielkiego Dnia Pszczół odbyła się w 2013 roku w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski (w szczególności na terenach wiejskich). Święto 8.08. 2014 odbywa się w ramach IV. edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Co roku będzie odbywało się 8 sierpnia, aby wpisało się w kalendarze ekologicznych świąt wszystkich Polaków. Obchody święta w 2014 roku zostaną rozszerzone o polskie Ogrody Botaniczne i Parki Narodowe, które tego dnia otworzą się (bezpłatnie) na dzieci z okolicznych Akademii Przyjaciół Pszczół, uczestników Lata w Mieście oraz turystów na szlakach jak i samodzielnych odwiedzających. Ze względu na to, że do obchodów zaangażowały się instytucje z różnych rejonów Polski dowiemy się jak zapylacze funkcjonują w górach, w ogrodach, w parkach, lasach czy w mieście.

  Celem Wielkiego Dnia Pszczół jest:

  • Zapoznanie uczestników z różnorodnością świata owadów zapylających (nie tylko pszczoła miodna), ośmielenie do obserwacji tych owadów;
  • Wskazanie roli i funkcji pszczołowatych w ekosystemach oraz odniesienie ich do funkcjonowania człowieka w środowisku przyrodniczym;
  • Nauka rozpoznawania wybranych pszczołowatych oraz gatunków roślin przyjaznych tym owadom;
  • Ukazanie problemów ochrony zapylaczy oraz możliwych rozwiązań, wskazanie działań, które każdy może podjąć na rzecz tych owadów;
  • Zaangażowanie w działania służące pszczołowatym (np. budowa domków);
  • Dostarczenie rzetelnej i podanej w ciekawy sposób wiedzy, nauka poprzez zabawę i aktywna edukacja terenowa poprzez realizację proponowanych aktywności.

  Pobierz

 • 03MAR

  2014

  Zapraszamy na wiosenne zakupy w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Zachęcamy do zakupu materiału szkółkarskiego. W naszej ofercie znajduje się szereg liściastych oraz iglastych roślin ozdobnych. Oferowane gatunki i odmiany roślin dostępne są w pojemnikach jak i z gruntu. Prowadzimy sprzedaż detaliczną jak i hurtową.

  Ponadto udzielamy informacji o roślinach, ogrodach, zarówno w dziedzinie projektowania ogrodów jak i ich pielęgnacji. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze odpowiednich roślin. 

  Szkółka Drzew i Krzewów

  pn-pt 8.00-15.00
  tel. 91 56 43 080
  kom. 723 490 583 (w godz. 8.00-15.00)

  Oferta szkółkarska do pobrania w pdf - pobierz

  Zapraszamy

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia