logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 12LIP

  2013

  W godzinach porannych do Przelewic przywieziono pierwszą partię norek!

  Szanowni Państwo, informujemy, iż w dniu dzisiejszym w godzinach porannych do Przelewic przywieziono pierwszą partię norek. Wjazd na teren planowanej fermy od dwóch dni jest zablokowany ciężkim sprzętem rolniczym, a dostępu do niej bronią mieszkańcy.

  Na miejscu zdarzenia sytuacja jest napięta, czekamy na przyjazd prokuratury i powiatowego lekarza weterynarii.

  Nad bezpieczeństwem protestujących czuwają funkcjonariusze: policji, straży OSP i straży gminnej. Jest z nami też telewizja TVN24. W celu rozwiązania nurtującego mieszkańców problemu w chwili obecnej zbiera się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

  www.facebook.com/Przelewice

 • 11LIP

  2013

  NIE FERMIE NOREK W PRZELEWICACH!

  Szanowni Państwo, pragniemy powiadomić, że od wczoraj tj. 10 lipca br. od godziny 15:00 trwa protest mieszkańców Gminy Przelewice wobec budowy fermy norek amerykańskich w Przelewicach. Mieszkańcy bronią stanu prawnego. Duński inwestor od kilku dni podejmuje nielegalne działania i pomimo braku uzyskania koniecznych zezwoleń m.in. decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, decyzji o pozwoleniu na budowę, bezprawnie kontynuuje inwestycję. Mimo sprzeciwu organów gminnych i powiatowych trwa samowola budowlana. Zamożny inwestor nie liczy się z upomnieniami finansowymi i kontynuuje samowolę budowlaną.

  Mieszkańcy zawiązali Stowarzyszenie "Wspólna Sprawa" i wspólnie z Wójtem organizują protest, który ma na celu powstrzymanie inwestycji i swobodnego naruszania prawa przez inwestora. Wójt Gminy Przelewice dwukrotnie zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Wczoraj o 15:00 odbyła się pikieta. Około 22:00 inwestor polnymi drogami zaczął przywozić norki. Zmobilizowała się cała wieś, Stowarzyszenie oraz Wójt z pracownikami gminy. Całonocna blokada na razie okazała się skuteczna.

  Blokada trwa nadal.

  www.facebook.com/Przelewice

 • 24CZE

  2013

  Wystawa stoczyków połączona ze sprzedażą!

 • 18CZE

  2013

  Powitanie lata 22-23 czerwca 2013 r.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia