logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 21STY

  2013

  Zmień punkt widzenia – poszerz horyzonty

  Od 2.01.2013 r. w Muzeum Przyrodniczym WPN będzie prezentowana wystawa pt. „Uzbrojonym okiem praktykanta”. Na wystawę składa się kilkadziesiąt zdjęć fragmentów roślin wykonanych za pomocą mikroskopów. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, co kryje się w pączku róży albo jak wyglądają włoski parzące pokrzywy. Wystawa powstała dzięki współpracy z Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach.

  Na bazie wystawy od 14.01.2013 r. będą prowadzone zajęcia edukacyjne dla szkół nt. „Poznajemy: tajniki sztuki mikroskopowania” oraz „Tajemnicze życie roślin”.

 • 22LIS

  2012

  Publikacje: zeszyt 4 pt. "Przelewice - edukacyjne ogrody zieleni"

  Wszystkich uczestników seminarium pn. "Przelewice - edukacyjne ogrody zieleni" zapraszamy do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach do odbioru swojego egzemplarza publikacji: zeszyt 4 Przelewice - edukacyjne ogrody zieleni. Poniżej wersja pdf do pobrania.

  zeszyt 4
  Przelewice 2012 rok
  Przelewice – edukacyjne ogrody zieleni

 • 18PAŹ

  2012

  Uroczyste otwarcie 3 tras Nordic Walking na terenie gminy Przelewice

  Zapraszamy na uroczyste otwarcie 3 tras Nordic Walking na terenie gminy Przelewice

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

  19 października 2012 r. godz. 12.00

  W szczególności zapraszamy mieszkańców i pasjonatów chodzenia z kijami NW z terenu gminy Przelewice. Każdy będzie miał okazję poznać prawidłową technikę NW pod okiem profesjonalnych trenerów i  przejść się po  nowo utworzonych trasach. Wśród uczestników imprezy rozlosowanych zostanie 12 cennych nagród (kijki z włókna węglowego, plecaki do marszu, bidony z pasem, profesjonalne rękawiczki, książki o NW.

 • 15PAŹ

  2012

  Przelewice - edukacyjne ogrody zieleni - Przelewice, 25. października 2012 r.

  Szanowni Państwo,

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach wspólnie z Gminą Przelewice zaprasza na seminarium p.n. „Przelewice – edukacyjne ogrody zieleni”. Spotkanie to jest elementem projektu realizowanego przy współfinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i ma za zadanie wykreo-wanie Ogrodu i jego otoczenia, jako miejsca związanego z edukacją przyrodniczą, a szczególnie z upowszechnianiem wiedzy o roślinach drzewiastych.

  Podczas seminarium pragniemy zaprezentować elementy kolekcji Arboretum Przelewickiego, omawiając poszczególne gatunki i grupy roślin charakterystycznych dla tego miejsca oraz warunki siedliskowe.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia