logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 03MAR

  2014

  Zapraszamy na wiosenne zakupy w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Zachęcamy do zakupu materiału szkółkarskiego. W naszej ofercie znajduje się szereg liściastych oraz iglastych roślin ozdobnych. Oferowane gatunki i odmiany roślin dostępne są w pojemnikach jak i z gruntu. Prowadzimy sprzedaż detaliczną jak i hurtową.

  Ponadto udzielamy informacji o roślinach, ogrodach, zarówno w dziedzinie projektowania ogrodów jak i ich pielęgnacji. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze odpowiednich roślin. 

  Szkółka Drzew i Krzewów

  pn-pt 8.00-15.00
  tel. 91 56 43 080
  kom. 723 490 583 (w godz. 8.00-15.00)

  Oferta szkółkarska do pobrania w pdf - pobierz

  Zapraszamy

 • 30PAŹ

  2013

  Jubileusz 80-lecia

  80-lat historii Arboretum Przelewickiego już za nami. W dniu 25.10.2013 r. podczas konferencji zorganizowanej z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć wiele znamienitych osób, które zaszczyciły nas w tym dniu. Wśród zaproszonych byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, świata nauki i ogrodów botanicznych Polski i Niemiec. Odwiedzili nas również partnerzy niemieccy, przedwojenni i obecni mieszkańcy Przelewic. Całość konferencji prowadzona była w bardzo uroczystej atmosferze.

  Jeszcze raz chcemy podziękować naszym gościom za ciepłe słowa, okazałe serce i obecność w tym dniu.

  Jak zawsze serdecznie zapraszamy do Ogrodu, tym razem na przebarwienia jesienne oraz wystawę pn. "Historia Przelewickiej Przyrody".

 • 22PAŹ

  2013

  Zmiana w programie uroczystości 80-lecia Arboretum

  Informujemy wszystkich zaproszonych gości na uroczystość 80-lecia Arboretum w Przelewicach iż nastąpiła zmiana w programie. Koncert pianisty Pana Józefa Sobolewskiego został odwołany, w jego miejsce wystąpi Pan Wojciech Kubica.

  Wojciech Kubica urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie mgr Magdaleny Kochan. W 1999 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. Od 2004 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył z wynikiem celującym Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. 

  W latach 2005 - 2007 współpracował z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, od 2005r. jest pracownikiem Akademii Muzycznej we Wrocławiu , a od 2008 r. asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

  W wieku 12 lat po raz pierwszy wystąpił z orkiestrą. Jako solista i kameralista koncertował na terenie całej Polski (m.in. Wrocław, Szczecin ,Wałbrzych, Łódź, Lublin, Olsztyn,Płock, Łomża, Poznań, Kraków, Warszawa, Zakopane) i poza nią( Białoruś, Belgia,Hiszpania,Jordania, Niemcy, Rosja, Włochy, Ukraina).

  Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003) IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty C. Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej 'Val Tidone' we Włoszech (2004) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im.G i K. Bacewiczów w Łodzi (2013).We wrześniu 2004 r. wystąpił na Estradzie Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W roku 2005 brał udział w eliminacjach do XV Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w Warszawie. W roku 2007 na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego otrzymał dyplom dla pianisty „za szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych.”Podobne wyróżnienia otrzymywał również na konkursach wiolonczelowych w Pabianicach i Warszawie. 

  Wojciech Kubica od 2008 roku współpracuje również jako pianista-kameralista z Letnią Akademią Muzyczną w Żaganiu a od 2012 roku z Mistrzowskimi Kursami Muzycznymi w Szamotułach.

  Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak: Karl-Heinz Kammerling, Kevin Kenner, Vladimir Krainev czy Vladimir Viardo. 

  Bogaty repertuar Wojciecha Kubicy obejmuje utwory od baroku po muzykę współczesną. W 2003 roku, podczas recitalu w „Atmie” na Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem dokonał prawykonania "Kyrie" Jana Wincentego Hawela.

  PROGRAM:

  F.Chopin - Nokturn cis-moll op. posth

  • Walc F-dur op. 34 nr 3
  • Etiuda C-Dur op.10 nr 1
  • Polonez As-dur op.53

  K. Szymanowski - Preludia op.1 nr 7,8,9

  • Preludium cis-moll
 • 11PAŹ

  2013

  ,,KRÓLESTWO NOREK” TRAFIA DO PROGRAMU TVP „SPRAWA DLA REPORTERA"

  Długotrwała walka protestujących mieszkańców z budową nielegalnej fermy norek w Przelewicach wciąż trwa. Pomimo licznych działań jakie do chwili obecnej podjęto inwestor nie chce wycofać się z planowanych zamierzeń i wciąż czuje się bezkarny.

  Sprawą norek w końcu zainteresowała się Elżbieta Jaworowicz, autorka programu interwencyjnego TVP „Sprawa dla reportera”, co było możliwe dzięki wsparciu Renaty Beger. W dniu dzisiejszym tj. 10 października br. Dziennikarka odwiedziła nas i obiecała kompleksowo zająć się sprawą  nielegalnej budowy fermy norek w naszym regionie, a głównie w  Przelewicach, planowaną do zamknięcia w Rościnie oraz nowo powstającą w Miedzyniu.

  Pani Redaktor była bardzo zaskoczona inicjatywą obywatelską, jaką podjęli wspólnie: Mieszkańcy Gminy Przelewice, Wójt i Radni Gminy Przelewice, Stowarzyszenie „Przelewice – Wspólna Sprawa”, partie polityczne, Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz wspierające nas organizacje.

  Wspólny cel i walka o ekologiczne środowisko zjednoczyła ludzi. Wójt Gminy Marek Kibała wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi zdanie ,,Mam nadzieję, że działania mieszkańców naszej gminy przyczynią się do tego, że kolejne nielegalne fermy norek nie będą powstawać w naszym regionie…..” i tej wersji wszyscy powinniśmy się trzymać oraz wspierać kolejn  w tym zakresie działania.

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia