logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 22PAŹ

  2013

  Zmiana w programie uroczystości 80-lecia Arboretum

  Informujemy wszystkich zaproszonych gości na uroczystość 80-lecia Arboretum w Przelewicach iż nastąpiła zmiana w programie. Koncert pianisty Pana Józefa Sobolewskiego został odwołany, w jego miejsce wystąpi Pan Wojciech Kubica.

  Wojciech Kubica urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie mgr Magdaleny Kochan. W 1999 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. Od 2004 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył z wynikiem celującym Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. 

  W latach 2005 - 2007 współpracował z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, od 2005r. jest pracownikiem Akademii Muzycznej we Wrocławiu , a od 2008 r. asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

  W wieku 12 lat po raz pierwszy wystąpił z orkiestrą. Jako solista i kameralista koncertował na terenie całej Polski (m.in. Wrocław, Szczecin ,Wałbrzych, Łódź, Lublin, Olsztyn,Płock, Łomża, Poznań, Kraków, Warszawa, Zakopane) i poza nią( Białoruś, Belgia,Hiszpania,Jordania, Niemcy, Rosja, Włochy, Ukraina).

  Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003) IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty C. Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej 'Val Tidone' we Włoszech (2004) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im.G i K. Bacewiczów w Łodzi (2013).We wrześniu 2004 r. wystąpił na Estradzie Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W roku 2005 brał udział w eliminacjach do XV Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w Warszawie. W roku 2007 na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego otrzymał dyplom dla pianisty „za szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych.”Podobne wyróżnienia otrzymywał również na konkursach wiolonczelowych w Pabianicach i Warszawie. 

  Wojciech Kubica od 2008 roku współpracuje również jako pianista-kameralista z Letnią Akademią Muzyczną w Żaganiu a od 2012 roku z Mistrzowskimi Kursami Muzycznymi w Szamotułach.

  Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak: Karl-Heinz Kammerling, Kevin Kenner, Vladimir Krainev czy Vladimir Viardo. 

  Bogaty repertuar Wojciecha Kubicy obejmuje utwory od baroku po muzykę współczesną. W 2003 roku, podczas recitalu w „Atmie” na Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem dokonał prawykonania "Kyrie" Jana Wincentego Hawela.

  PROGRAM:

  F.Chopin - Nokturn cis-moll op. posth

  • Walc F-dur op. 34 nr 3
  • Etiuda C-Dur op.10 nr 1
  • Polonez As-dur op.53

  K. Szymanowski - Preludia op.1 nr 7,8,9

  • Preludium cis-moll
 • 11PAŹ

  2013

  ,,KRÓLESTWO NOREK” TRAFIA DO PROGRAMU TVP „SPRAWA DLA REPORTERA"

  Długotrwała walka protestujących mieszkańców z budową nielegalnej fermy norek w Przelewicach wciąż trwa. Pomimo licznych działań jakie do chwili obecnej podjęto inwestor nie chce wycofać się z planowanych zamierzeń i wciąż czuje się bezkarny.

  Sprawą norek w końcu zainteresowała się Elżbieta Jaworowicz, autorka programu interwencyjnego TVP „Sprawa dla reportera”, co było możliwe dzięki wsparciu Renaty Beger. W dniu dzisiejszym tj. 10 października br. Dziennikarka odwiedziła nas i obiecała kompleksowo zająć się sprawą  nielegalnej budowy fermy norek w naszym regionie, a głównie w  Przelewicach, planowaną do zamknięcia w Rościnie oraz nowo powstającą w Miedzyniu.

  Pani Redaktor była bardzo zaskoczona inicjatywą obywatelską, jaką podjęli wspólnie: Mieszkańcy Gminy Przelewice, Wójt i Radni Gminy Przelewice, Stowarzyszenie „Przelewice – Wspólna Sprawa”, partie polityczne, Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz wspierające nas organizacje.

  Wspólny cel i walka o ekologiczne środowisko zjednoczyła ludzi. Wójt Gminy Marek Kibała wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi zdanie ,,Mam nadzieję, że działania mieszkańców naszej gminy przyczynią się do tego, że kolejne nielegalne fermy norek nie będą powstawać w naszym regionie…..” i tej wersji wszyscy powinniśmy się trzymać oraz wspierać kolejn  w tym zakresie działania.

 • 23WRZ

  2013

  MUSICA SEDINA Zespół Muzyki Dawnej Pałacu Młodzieży w Szczecinie

  22 września 2013 w niedzielę o godz. 16.00 odbył się koncert zespołu Musica Sedina.

  Jest to zespół wykonującym muzykę dawną na współczesnych instrumentach. Powstał w roku szkolnym 1999/2000 i od samego początku działa przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

  Wszystkie utwory będące w repertuarze zespołu są transkrypcjami na instrumentarium zespołu, którego trzon stanowi rodzina fletów prostych podpartych głosem B.C. a także opracowaniami materiałów zachowanych do czasów dzisiejszych zarówno w formie drukowanej, jak i w formie rękopisów.

  Program koncertu:

  1. Johann Vierdanck - capriccio a3
  2. Giovanni Battista Fontana  -  II Sonata a2
  3. Marcin Mielczewski  - Canzona seconda a2
  4. Johann Rosenmüller - Sonata e-moll
  5. Carl Philip Emanuel Bach  - Sonata g-moll WT 135/H549
  6. Georg Friedrich Handel - Sonata nr 1 B dur HWV 380
  7. Franz Ignac Biber  - 12 sonat a 2

 • 23WRZ

  2013

  Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie

  08 września 2013 w  niedzielę o  godz. 16.00 odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej  Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

  Przez lata Orkiestra stale rozwijała się, a jej kolejni dyrygenci starali się, aby wykonywane przez uczniów utwory stały na najwyższym poziomie.

  W programie znalazły się między innymi utwory: W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Schuberta, F. Chopina, G. Pergolesiego i innych znakomitych kompozytorów. Orkiestra koncertuje cyklicznie w Filharmonii Szczecińskiej oraz w kraju i zagranicą.

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia