logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 06MAR

  2018

  Spotkanie partnerów projektu INT-51: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze

  W przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym spotkali się 2 marca partnerzy w
  projekcie INT-51: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Niektórzy uczestnicy mieli do pokonania spory odcinek drogi, więc spotkanie zaczęło się częścią nieformalną: rozgrzewając się gorącymi napojami uczestnicy omawiali różne sprawy związane z projektem i zakresami współpracy. Uczestnicy znają sie już dobrze z fazy wspólnego przygotowania projektu i zawsze mają mnóstwo spraw do omówienia. O 11.00 część formalną spotkania zaczęła powitaniem uczestników Beata Osińska - dyrektor Ogrodu Dendrologicznego, a po niej przywitał wszystkich Mieczysław Mularczyk - wójt gminy Przelewice. Przedstawicielki partnera wiodącego - Tierpark Ueckermünde przedstawiły aktualny stan zaawansowania projektu i różne kwestie związane z wdrażaniem unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Partnerzy przedyskutowali wynikające z tego utrudnienia i wymogi. Następnie szczegółowo omówiono zakres i sposób przygotowania przez partnerów materiałów do kolorowanek i wystawy, które w ramach projektu przygotuje dla wszystkich Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Prezentacja pozostałej części projektu przewidziana do realizacji w Przelewicach odbyła się w terenie - wszyscy mieli okazję obejrzeć aktualny stan dróg przeznaczonych do remontu i zobaczyć miejsca, gdzie mają stanąć nowe oznaczenia. Przy okazji nacieszyli się wiosną: kwitnącymi rannikami i oczarami, a potem - w oranżerii - także narcyzami, kamelią i pomponikami akcji oraz zapachem wawrzynka.

 • 06MAR

  2018

  Pierwszy koncert fortepianowy w Przelewicach

  Koncert odbył się w szczytnym celu "Fortepian dla Przelewic" zorganizowanym przez Panią Magdalenę Soska, dyrektora Ogrodu Kultury w Przelewicach. Szczegóły, relacja oraz zdjęcia z koncertu na stronie www.przelewice.eu .

 • 26LUT

  2018

  Zaproszenie na koncert duetu Doroty Miśkiewicz

 • 16LUT

  2018

  Gala wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych za rok 2017

  15 lutego wręczono najważniejsze z nagród przyznawanych w Gminie Barlinek w dziedzinie turystyki. Gala wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych za rok 2017.

  Perły, Perełki oraz Wyróżnienia Turystyczne przyznawane są dla osób i instytucji, które w wyróżniający się sposób przyczyniają się w kształtowaniu oferty dla gości odwiedzających Barlinek.

  Perłę Turystyczną otrzymał Ogród Dendrologiczny w Przelewicach – za wieloletnią współpracę w dziedzinie turystyki przyrodniczej i wzajemną promocję Barlinka i Przelewic.

  Nagrodę z rąk Burmistrza Barlinka Pana Dariusza Zielińskiego odebrała Pani Beata Osińska Dyrektor Przelewickiego Arboretum. Dziękujemy!

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia