logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 28STY

  2015

  Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla szkół

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich do udziału w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Botanicznym Centrum Badawczo Wdrożeniowym. Warunkiem udziału w zajęciach jest wykupienie biletów wstępu do Ogrodu, które do 31.03.2015 uprawniają do bezpłatnego udziału w zajęciach. W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z zakresem działalności i specyfiką pracy w laboratorium gleboznawstwa oraz chemii lub pracowni mikroskopowej. Prowadzone zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Uczniowie samodzielnie wykonują zadania, przygotowane w ramach zajęć.

  Proponujemy następujące zestawy tematyczne:

  1. Magia kolorów i burza w szklance

  Zajęcia w laboratorium chemicznym. Uczniowie obserwują następujące doświadczenia: „sztywna piana”, „lokomotywa”, chromatografia bibułowa, „płonący stożek”, „barwne płomienie”.

  2. Czy mogę się napić?

  Zajęcia polegające na krótkim omówieniu dlaczego bada się jakość wody, w jaki sposób się to robi. Podczas zajęć część uczniów będzie miała możliwość przeprowadzenia kilku prostych analiz chemicznych wody.

  3. Mikroświat pod mikroskopem

  Zapoznanie się z budową i działaniem mikroskopów optycznych i/lub mikroskopu elektronowego skaningowego (SEM). Uczniowie przygotowują i obserwują preparaty mikroskopowe. Obserwacja obiektów (np. owady, nasiona) pod binokularem i/lub SEM oraz preparatów przygotowanych na szkiełkach mikroskopowych (np. przekrój łodygi) pod mikroskopem optycznym.

  4. Rysunek botaniczny

  Zajęcia odbywające się w oranżerii. Uczestnicy wnikliwie obserwują budowę roślin i na tej podstawie próbują sporządzić szkice roślin lub ich części.

  Zajęcia w laboratoriach: maksymalna liczba uczestników w grupie to 25 osób. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć dla większej liczby uczniów z podziałem na grupy. Grupy mogą naprzemiennie korzystać z zajęć. Treści dostosowane są do wieku uczestników. Czas zajęć – 1 godzina.

  Zajęcia w oranżerii: maksymalna liczba uczestników w grupie to 50 osób. Treści dostosowane są do wieku uczestników. Czas zajęć – 1 lub 2 godziny lekcyjne.

  Bloki tematyczne można łączyć ze sobą.

  Maksymalny bezpłatny czas zajęc do 2 godzin lekcyjnych. Dodatkowe tematy powyżej 2 godzin płatne.

  Kontakt:
  Ogród Dendrologiczny, 74-210 Przelewice,
  tel. 91/5643 080, fax 91/5790 088,
  info@ogrodprzelewice.plwww.ogrodprzelewice.pl.

 • 13STY

  2015

  Spacerkiem po Ogrodzie - Styczeń

 • 08GRU

  2014

  Spacerkiem po Ogrodzie - Listopad

  Ciepłe i słoneczne dni to początek tegorocznego listopada. W Ogrodzie wciąż można podziwiać przepiękne barwy jesieni. Aby zachęcić Państwa do odwiedzin Ogrodu Przelewickiego przedstawiamy kilka zdjęć z Ogrodu Japońskiego.

 • 06SIE

  2014

  2014 Rok Dalekiego Wschodu

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia