logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 13KWI

  2015

  Zaproszenie na I Przelewicki Rajd Nordic Walking

  Gmina Przelewice  serdecznie zaprasza Mieszkańców z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”,

  a przede wszystkim sympatyków marszu Nordic Walking na

  I PRZELEWICKI RAJD NORDIC WALKING

  pod patronatem sportowym:

  Polskiej  Federacji Nordic Walking

  i patronatem medialnym:

  www.chodzezkijami.pl   

  Impreza rekreacyjno-sportowa odbędzie się w sobotę

  25 kwietnia 2015 r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Współorganizatorami imprezy są: LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” w Barlinku, Europejska Stolica Nordic Walking w Barlinku  i Ogród Dendrologiczny w Przelewicach.

  Celem Rajdu jest popularyzacja Nordic Walking w regionie  jako prozdrowotnej aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich, wśród ludzi w różnym wieku oraz pokazanie, jak w prosty i przyjemny sposób można spędzić wolny czas. Zawody są okazją do zademonstrowania prawidłowej techniki chodzenia z kijkami oraz sprawdzianem własnej kondycji oraz wspólnej zabawy i integracji społeczności Nordic Walking.

  Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest wypełnienie formularza, który znajdą Państwo >>tutaj. Uprzejmie prosimy o przesłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną, e-mailową lub faksem do dnia 22 kwietnia 2015 r. do godz. 12.00 do koordynatora LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w siedzibie Gminy na terenie, której zawodnik chcący wziąć udział w Rajdzie mieszka.

  Gmina Przelewice pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia oraz pakietu startowego wraz z wypożyczeniem kijków. O udziale w Rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

  Szczegółowe warunki uczestnictwa w Przelewickim Rajdzie Nordic Walking zawarto w Regulaminie >>tutaj.

  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

  Serdecznie zapraszamy!

  Przelewice, dnia 16.03.2015 r.

  Wójt Gminy
  Mieczysław Mularczyk

 • 20MAR

  2015

  Zaćmienie słońca w Ogrodzie Dendrologicznym

  fot. Miłorząb japoński podczas zaćmienia.

 • 19MAR

  2015

  Szkolenie - Biologiczna ochrona roślin przed patogenami

 • 19MAR

  2015

  Pierwszy dzień wiosny (21 marca) w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  Na południu Europy wyznacznikiem początku wiosny są kwitnące migdałowce. W przelewickiej oranżerii migdałowiec zaczyna już sypać płatkami kwiatów, więc wiosnę możemy uznać za rozpoczętą. Kwitną tu teraz pięknie pachnące wawrzynki, gruntowe storczyki i cyklameny. Wciąż kwitnie kamelia i szałwia ananasowa. Zaczynają się rozwijać liście figi i granatu, kwitnie pistacja i kalina wawrzynolistna.

  W parku cieszą oko łany przebiśniegów i śnieżyc wiosennych, krzewy wawrzynków i najwcześniejsze azalie. Pojawiają się już wprawdzie pierwsze liście, ale wciąż tak malutkie, że nie przeszkadzają w obserwowaniu ptaków.

  Dzięcioły, sikorki, rudziki, gile i mnóstwo innych pozwalają się obserwować i fotografować podczas szukania pokarmu i budowania gniazd.

  Na powitanie wiosny zapraszamy wszystkich nie tylko do parku i oranżerii, ale także do sal wystawowych, gdzie obejrzeć można wystawę "Piękno przemijania" oraz do kawiarni na ciepłą kawę lub herbatę.

  Bilet wstępu w promocyjnej cenie 8,00 zł do 31 marca br.
  Serdecznie zapraszamy!

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia