logo DENDROLOGICAL GARDEN IN PPRZELEWICE

News

 • 10LUT

  2015

  Ogród w zimowej szacie

 • 04LUT

  2015

  Pomorze Zachodnie Romantycznie – plebiscyt

  W Przelewickim Arboretum zakochanych wita z całą dostojnością XIX wieczny pałac, przypominający ten myśliwiecki z warszawskich łazienek. A za nim... Za nim znajduje się labirynt przepięknych parkowych alejek otoczonych bogactwem rzadkiej flory i fauny. Wyraźną iskrę romantyzmu poczujemy po przejściu przez "bramę snów" objęciu swojego partnera lub partnerki na ławeczce w "ogrodzie japońskim".

  Szanowni Państwo,

  Miłośnicy Ogrodów i nasi Przyjaciele. Zachęcamy do głosowania w plebiscycie na „Najbardziej romantyczne miejsce na Pomorzu Zachodnim”. Mamy nadzieję, że Pawilon Japoński wraz z otaczającą go piękną przyrodą (poz. 16 plebiscytu) w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach w pełni na to zasługuje. Dziękujemy za Wasze głosy, które możemy oddawać zgodnie z regulaminem co 24 godziny na stronie www.azpomorze.pl.

  Z serdecznym i romantycznym pozdrowieniem
  Maria Jolanta Syczewska
  Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach
  wraz z całą załogą.

  www.ogrodprzelewice.pl

 • 02LUT

  2015

  Spacerkiem po Ogrodzie - Luty

 • 28STY

  2015

  Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla szkół

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich do udziału w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Botanicznym Centrum Badawczo Wdrożeniowym. Warunkiem udziału w zajęciach jest wykupienie biletów wstępu do Ogrodu, które do 31.03.2015 uprawniają do bezpłatnego udziału w zajęciach. W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z zakresem działalności i specyfiką pracy w laboratorium gleboznawstwa oraz chemii lub pracowni mikroskopowej. Prowadzone zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Uczniowie samodzielnie wykonują zadania, przygotowane w ramach zajęć.

  Proponujemy następujące zestawy tematyczne:

  1. Magia kolorów i burza w szklance

  Zajęcia w laboratorium chemicznym. Uczniowie obserwują następujące doświadczenia: „sztywna piana”, „lokomotywa”, chromatografia bibułowa, „płonący stożek”, „barwne płomienie”.

  2. Czy mogę się napić?

  Zajęcia polegające na krótkim omówieniu dlaczego bada się jakość wody, w jaki sposób się to robi. Podczas zajęć część uczniów będzie miała możliwość przeprowadzenia kilku prostych analiz chemicznych wody.

  3. Mikroświat pod mikroskopem

  Zapoznanie się z budową i działaniem mikroskopów optycznych i/lub mikroskopu elektronowego skaningowego (SEM). Uczniowie przygotowują i obserwują preparaty mikroskopowe. Obserwacja obiektów (np. owady, nasiona) pod binokularem i/lub SEM oraz preparatów przygotowanych na szkiełkach mikroskopowych (np. przekrój łodygi) pod mikroskopem optycznym.

  4. Rysunek botaniczny

  Zajęcia odbywające się w oranżerii. Uczestnicy wnikliwie obserwują budowę roślin i na tej podstawie próbują sporządzić szkice roślin lub ich części.

  Zajęcia w laboratoriach: maksymalna liczba uczestników w grupie to 25 osób. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć dla większej liczby uczniów z podziałem na grupy. Grupy mogą naprzemiennie korzystać z zajęć. Treści dostosowane są do wieku uczestników. Czas zajęć – 1 godzina.

  Zajęcia w oranżerii: maksymalna liczba uczestników w grupie to 50 osób. Treści dostosowane są do wieku uczestników. Czas zajęć – 1 lub 2 godziny lekcyjne.

  Bloki tematyczne można łączyć ze sobą.

  Maksymalny bezpłatny czas zajęc do 2 godzin lekcyjnych. Dodatkowe tematy powyżej 2 godzin płatne.

  Kontakt:
  Ogród Dendrologiczny, 74-210 Przelewice,
  tel. 91/5643 080, fax 91/5790 088,
  info@ogrodprzelewice.plwww.ogrodprzelewice.pl.

Page menu

 • Common region
  Common targets

  logo projektu

  Co-financed by the European Union
  (European Regional Development Fund)

  Partner in project: "The target of Attraction Network Model POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia