logo DENDROLOGICAL GARDEN IN PPRZELEWICE

News

 • 12LIP

  2013

  W godzinach porannych do Przelewic przywieziono pierwszą partię norek!

  Szanowni Państwo, informujemy, iż w dniu dzisiejszym w godzinach porannych do Przelewic przywieziono pierwszą partię norek. Wjazd na teren planowanej fermy od dwóch dni jest zablokowany ciężkim sprzętem rolniczym, a dostępu do niej bronią mieszkańcy.

  Na miejscu zdarzenia sytuacja jest napięta, czekamy na przyjazd prokuratury i powiatowego lekarza weterynarii.

  Nad bezpieczeństwem protestujących czuwają funkcjonariusze: policji, straży OSP i straży gminnej. Jest z nami też telewizja TVN24. W celu rozwiązania nurtującego mieszkańców problemu w chwili obecnej zbiera się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

  www.facebook.com/Przelewice

 • 11LIP

  2013

  NIE FERMIE NOREK W PRZELEWICACH!

  Szanowni Państwo, pragniemy powiadomić, że od wczoraj tj. 10 lipca br. od godziny 15:00 trwa protest mieszkańców Gminy Przelewice wobec budowy fermy norek amerykańskich w Przelewicach. Mieszkańcy bronią stanu prawnego. Duński inwestor od kilku dni podejmuje nielegalne działania i pomimo braku uzyskania koniecznych zezwoleń m.in. decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, decyzji o pozwoleniu na budowę, bezprawnie kontynuuje inwestycję. Mimo sprzeciwu organów gminnych i powiatowych trwa samowola budowlana. Zamożny inwestor nie liczy się z upomnieniami finansowymi i kontynuuje samowolę budowlaną.

  Mieszkańcy zawiązali Stowarzyszenie "Wspólna Sprawa" i wspólnie z Wójtem organizują protest, który ma na celu powstrzymanie inwestycji i swobodnego naruszania prawa przez inwestora. Wójt Gminy Przelewice dwukrotnie zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Wczoraj o 15:00 odbyła się pikieta. Około 22:00 inwestor polnymi drogami zaczął przywozić norki. Zmobilizowała się cała wieś, Stowarzyszenie oraz Wójt z pracownikami gminy. Całonocna blokada na razie okazała się skuteczna.

  Blokada trwa nadal.

  www.facebook.com/Przelewice

 • 09LIP

  2013

  Koncert Perkusyjny podsumowujący Integracyjne Warsztaty Perkusyjne pod dyrekcją Dariusza Jagiełły

  Dnia 7 lipca 2013 r. odbył się koncert perkusyjny podsumowujący Integracyjne Warsztaty Perkusyjne  pod dyrekcją Dariusza Jagiełły.

  Zespół złożony z uczniów PSM I stopnia i Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Pracuje pod kierunkiem Dariusza Jagiełło – muzyka Filharmonii Szczecińskiej oraz nauczyciela klasy perkusji PSM i ZSM. Jest laureatem III miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Perkusyjnych Zespołów Kameralnych w Poznaniu /2004/, a także laureatem II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu /2009/ oraz laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Perkusyjnych w Warszawie /2010/.

  Grupa koncertowała min. w Żaganiu /VI i VII Międzynarodowe Forum Perkusji/, we Wrocławiu /II Dolnośląskie Forum Perkusji/, w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu –  CrossDrummingFestival.

  W Szczecinie brała udział w koncertach dla dzieci i młodzieży wraz z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, a także w cyklu koncertów edukacyjnych na Zamku Książąt Pomorskich.

  Od roku 2005 zespół bierze udział w projekcie  – „Młoda Polska Perkusja”. Koncertując w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Słupsku i Warszawie nawiązuje twórcze kontakty z młodymi muzykami wyżej wymienionych miast .

 • 09LIP

  2013

  Kwartet smyczkowy Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Ireny Olejnik

  23 czerwca 2013 o godz. 16.00 odbył się koncert z cyklu Cztery Pory Ogrodu podczas, którego wystąpił kwartet smyczkowy Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierownictwem Ireny Olejnik.

  Kwartet w składzie: Gwidon Ciężarek (skrzypce), Gabriela Żukowicz (skrzypce), Gabriela Świdrów (skrzypce), Milena Walent (wiolonczela).

Page menu

 • Common region
  Common targets

  logo projektu

  Co-financed by the European Union
  (European Regional Development Fund)

  Partner in project: "The target of Attraction Network Model POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia