logo DENDROLOGICAL GARDEN IN PPRZELEWICE

News

 • 25PAŹ

  2017

  Projekt: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse / POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze

  Projekt: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse / POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze [Numer: INT51] realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska wszedł już w drugą fazę. Komitet Monitorujący uchwalił wybranie go do dofinansowania i obecnie wszyscy partnerzy projektu pracowicie uzupełniają dokumenty wymagane do podpisania umowy oraz wprowadzają wymagane korekty.

  Co dzięki temu projektowi zobaczymy w Przelewicach?

  Oprócz działań nieinwestycyjnych planujemy inwestycję pod nazwą: „Remont i przebudowa wraz z częściową budową ścieżek parkowych w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach wraz z infrastruktura towarzyszącą”, co i dla nas i dla naszych gości oznacza, że po pewnym okresie niewygód związanych z pracami budowlanymi będzie można zwiedzić arboretum wędrując po wyremontowanych drogach.

  Osoby, które odwiedzają nas częściej wiedzą, jak ważne to jest i jak dużą barierą w dostępie do kolekcji stał się stan dróg, dlatego mamy nadzieję, że cieszą się Państwo razem z nami nadzieją na szybką poprawę sytuacji.

  Partnerzy projektu:

  1. Tierpark Ueckermünde (Partner wiodący),
  2. Vogelpark Marlow gGmbH (park ptaków),
  3. Naturschutzbund Deutschland Regionalgruppe Usedom e.V. (Zagroda żubrów Uznam),
  4. Gmina Przelewice (Ogród Dendrologiczny w Przelewicach),
  5. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,
  6. Stadt Eberswalde (ZOO Eberswalde),
  7. Gmina Police,
  8. Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty,
  9. Landesforst M-V Samendarre Jatznick (Centrum Kompetencyjne Produkcji Pozaleśnej),
  10. Stadt Dargun.

  Skrócony opis zakresu działań partnera:

  Gmina Przelewice jest właścicielem Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach – atrakcji przyrodniczej i kulturalnej w regionie. Rolą partnera jest przystosowanie Ogrodu Dendrologicznego do lepszego wykorzystania przez zwiedzających, promowanie i reklamowanie oferty pozostałych partnerów w projekcie oraz wspólne z partnerami rozwijanie sieci atrakcji przyrodniczych i kulturalnych. W oparciu o doświadczenia projektu Pomerania-Erlebnisnetzwerk oraz o opinie polskich i niemieckich gości Gmina Przelewice wyremontuje trasy zwiedzania Ogrodu oraz oznakuje je w sposób ułatwiający orientację w terenie. Do zadań Gminy Przelewice należy też opracowanie i wydanie ulotek informacyjnych, wykonanie wystawy przedstawiającej atrakcje oferowane przez partnerów oraz opracowanie i wydanie wspólnych dla partnerów materiałów promocyjno-dydaktycznych w postaci broszury do kolorowania. Gmina będzie odpowiednio uczestnikiem i organizatorem spotkań roboczych i szkoleń w terminach uzgodnionych z pozostałymi partnerami.

  Oś priorytetowa I: Natura i kultura

  Cel szczegółowy: Wzrost atrakcyjności wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego

 • 24PAŹ

  2017

  Dziękujemy SP 2 Pyrzyce

  Dziękujemy za miłą niespodziankę, którą podarowały nam dzieci z SP 2 Pyrzyce.

 • 18PAŹ

  2017

  Zaproszenie na niedzielny spacer

  Zapraszamy w weekend na jesienny spacer po Ogrodzie. Dodatkowo w niedzielę w godzinach 13.00 - 14.00 będą Państwo mogli skosztować gorące, prażone kasztany jadalne w naszej kawiarni pałacowej.Serdecznie zapraszamy

 • 17PAŹ

  2017

  Złota jesień

  Piękna, złota jesień. Kolorów już mnóstwo w naszym ogrodzie. Zachęcamy do przyjazdu do Ogrodu na jesienny spacer i zbiór niepowtarzalnych nasion i liści o przeróżnych kształtach i kolorach, żołędzi i orzechów, szyszek czy gałązek. Z jesiennych zbiorów można stworzyć samemu niepowtarzalne dekoracje jesienne oraz wspólnie z dziećmi stworzyć ludziki i przeróżne stworki z nasion i owoców. Zapraszamy!

Page menu

 • Common region
  Common targets

  logo projektu

  Co-financed by the European Union
  (European Regional Development Fund)

  Partner in project: "The target of Attraction Network Model POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia