logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 11CZE

  2013

  Zapraszamy na prezentację nowej publikacji o zespole pałacowo-parkowym w Przelewicach, 22 czerwca 2013, o godz. 13.00, w sali konferencyjnej.

  Publikacja ukazuje się w ramach nowego, dwujęzycznego cyklu „Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim”. Seria przedstawia historię założeń dworskich oraz ich dzisiejszy sposób użytkowania. W centrum uwagi pozostaje jednak sztuka budowlana i ogrodowa.

  Autorem monografii o Przelewicach jest Maciej Słomiński, znany historyk sztuki ze Szczecina. Czytelnikom przybliża dzieje kolejnych właścicieli majątku, analizuje architekturę wzniesionego na początku XIX wieku pałacu wraz z założeniem folwarcznym i miejscowym kościołem. Przedstawia także historię parku – ogrodu dendrologicznego, który obecnie należy do najbardziej znanych atrakcji turystycznych w województwie zachodniopomorskim.

  Publikacja zawiera liczne ilustracje, zdjęcia i mapy współczesne jak i archiwalne. Do nabycia w ramach prezentacji za promocyjną cenę 13 PLN.

  Autor monografii, p. Maciej Słomiński, i redaktorka serii, p. Lisaweta von Zitzewitz z Fundacji Akademii Europejskiej Kulice-Külz, będą obecni na prezentacji.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia