logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 27SIE

  2012

  Rezerwacja i prowadzenie zajęć

  1. Zajęcia realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu daty, godziny i tematu wybranego z naszej oferty zajęć, a także wieku i liczby uczestników. Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze realizujemy z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 50 osób; zajęcia w laboratorium realizowane są z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 25 osób; zajęcia praktyczne realizujemy z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 25 osób.
  2. Opłaty wnoszone są gotówką w dniu pobytu w Ogrodzie. Na opłatę za zajęcia składają się bilety wstępu dla każdego uczestnika oraz opłata dodatkowa podana w cenniku. Opłata dodatkowa dotyczy faktu przeprowadzenia zajęć a nie czasu ich trwania.
  3. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.
  4. Pracownicy Ogrodu prowadzący zajęcia odpowiadają wyłącznie za merytoryczny przebieg zajęć. Nie odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa i zachowania związane ze zwykłą opieką wychowawczą.
  5. Opiekunowie grupy odpowiadają za:
  • dopilnowanie, żeby strój uczestników odpowiadał warunkom terenowym (odpowiednie obuwie, strój, środki chroniące przed ukąszeniem owadów)
  • przestrzeganie przez uczestników regulaminu Ogrodu oraz wskazówek prowadzącego; szczególnie w punktach mogących dotyczyć bezpieczeństwa uczestników
  • poinformowanie prowadzącego na początku zajęć o osobach uczulonych, nie w pełni sprawnych, chorych

  UWAGA !!  Ogród Dendrologiczny zastrzega sobie prawo przerwania i niezrealizowania zajęć bez zwrotu kosztów w przypadku rażącego naruszania przez uczestników regulaminu Ogrodu, np.:

  • zrywania, deptania, niszczenia roślin
  • powtarzającego się mimo upomnień samowolnego schodzenia ze ścieżek
  • chwytania, dręczenia lub zabijania zwierząt (ślimaków, żab, pawi i in.)
  • uporczywego śmiecenia, dewastowania urządzeń ogrodowych itp.

  Przebieg zajęć edukacyjno – przyrodniczych:

  Zajęcia trwają około 2 godzin lekcyjnych. W ten czas wliczone są przerwy: na grupowe zdjęcia, zakupy, na odwiedzenie szkółki itp. Zajęcia odbywają się na terenie Ogrodu a także  w zależności od wybranego tematu w pomieszczeniach dydaktycznych. Podczas niektórych zajęć proponowane są mi. in. zabawy edukacyjne, ćwiczenia, obserwacje.

  Sposób przeprowadzenia zajęć uzależniony jest od wieku, wiedzy, zdolności postrzegania i nastawienia uczestników. Tematy można dowolnie łączyć z zastrzeżeniem ograniczenia przekazanego materiału.

  Przebieg zajęć laboratoryjnych:

  Zajęcia trwają około 1 godz. zegarowej. Tematy będą dostosowywane do wieku uczestników. Zajęcia skierowane są dla szkół podstawowych i gimnazjum. Istnieje możliwość  przeprowadzenia zajęć dla 50 osób z podziałem na dwie grupy.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia