logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 26WRZ

  2017

  Wyniki konkursu "Monochromatyczne lato 2017"

  Dziś podsumowanie konkursu "Monochromatyczne lato 2017". Ocena była bardzo trudna, bo postawiliśmy na nastrój lata, a to sprawa subiektywna.

  Pierwsze miejsce zajęły tak naprawdę dwa zdjęcia: azalia i staw. Wahania, które wybrać ucięło sprawdzenie, że autorem obu jest ta sama osoba – pani Ewelina Cielas.

  Pająk na azalii to właśnie to, co umyka w kolorze i czego nie zastąpi piękno wiosennych kwiatów. Magia letnich kształtów i przemiany kwiatów w owoce.

  Zdjęcie stawu - szczególnie w deszczowe wrześniowe dni - rozgrzewa i wprowadza wakacyjny nastrój. Chyba nie powinniśmy go oglądać w godzinach pracy ...

  Panią Ewelinę zapraszamy z osobą towarzyszącą do pałacu na wybraną noc oraz na randkę z mikroskopem, czyli indywidualne zajęcia w pracowni mikroskopowej.

  Randka z mikroskopem to także nagroda za zdjęcia, które zajęły drugie i trzecie miejsce.

  Drugie miejsce przyznaliśmy motylowi wygrzewającemu się na liściu derenia. Autorką zdjęcia jest pani Natalia Sygit.

  Trzecie miejsce zajęło zdjęcie ścieżki w Ogrodzie Japońskim, którego autorem jest pan Nikodem Krukowski. Przy okazji dziękujemy za nowe spojrzenie na arboretum – nawet doświadczeni pracownicy musieli się chwilę zastanowić, które miejsce widzą na zdjęciu. Na co dzień dostrzegamy raczej zadania, które trzeba w danym miejscu wykonać i bardzo nam się przydaje przypomnienie, jakie piękno nas otacza.

  Paw pana Krukowskiego zgłosił zdanie odrębne – patrząc na zdjęcie, łatwo zgadnąć dlaczego – ale go przegłosowaliśmy.

  Jest jeszcze botaniczne wyróżnienie za portrety roślin dla pani Michaliny Sowy – zapraszamy panią po odbiór imiennego karnetu wstępu do Ogrodu na rok 2018.

  Gratulujemy!

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia