logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 25PAŹ

  2017

  Projekt: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse / POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze

  Projekt: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse / POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze [Numer: INT51] realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska wszedł już w drugą fazę. Komitet Monitorujący uchwalił wybranie go do dofinansowania i obecnie wszyscy partnerzy projektu pracowicie uzupełniają dokumenty wymagane do podpisania umowy oraz wprowadzają wymagane korekty.

  Co dzięki temu projektowi zobaczymy w Przelewicach?

  Oprócz działań nieinwestycyjnych planujemy inwestycję pod nazwą: „Remont i przebudowa wraz z częściową budową ścieżek parkowych w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach wraz z infrastruktura towarzyszącą”, co i dla nas i dla naszych gości oznacza, że po pewnym okresie niewygód związanych z pracami budowlanymi będzie można zwiedzić arboretum wędrując po wyremontowanych drogach.

  Osoby, które odwiedzają nas częściej wiedzą, jak ważne to jest i jak dużą barierą w dostępie do kolekcji stał się stan dróg, dlatego mamy nadzieję, że cieszą się Państwo razem z nami nadzieją na szybką poprawę sytuacji.

  Partnerzy projektu:

  1. Tierpark Ueckermünde (Partner wiodący),
  2. Vogelpark Marlow gGmbH (park ptaków),
  3. Naturschutzbund Deutschland Regionalgruppe Usedom e.V. (Zagroda żubrów Uznam),
  4. Gmina Przelewice (Ogród Dendrologiczny w Przelewicach),
  5. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,
  6. Stadt Eberswalde (ZOO Eberswalde),
  7. Gmina Police,
  8. Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty,
  9. Landesforst M-V Samendarre Jatznick (Centrum Kompetencyjne Produkcji Pozaleśnej),
  10. Stadt Dargun.

  Skrócony opis zakresu działań partnera:

  Gmina Przelewice jest właścicielem Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach – atrakcji przyrodniczej i kulturalnej w regionie. Rolą partnera jest przystosowanie Ogrodu Dendrologicznego do lepszego wykorzystania przez zwiedzających, promowanie i reklamowanie oferty pozostałych partnerów w projekcie oraz wspólne z partnerami rozwijanie sieci atrakcji przyrodniczych i kulturalnych. W oparciu o doświadczenia projektu Pomerania-Erlebnisnetzwerk oraz o opinie polskich i niemieckich gości Gmina Przelewice wyremontuje trasy zwiedzania Ogrodu oraz oznakuje je w sposób ułatwiający orientację w terenie. Do zadań Gminy Przelewice należy też opracowanie i wydanie ulotek informacyjnych, wykonanie wystawy przedstawiającej atrakcje oferowane przez partnerów oraz opracowanie i wydanie wspólnych dla partnerów materiałów promocyjno-dydaktycznych w postaci broszury do kolorowania. Gmina będzie odpowiednio uczestnikiem i organizatorem spotkań roboczych i szkoleń w terminach uzgodnionych z pozostałymi partnerami.

  Oś priorytetowa I: Natura i kultura

  Cel szczegółowy: Wzrost atrakcyjności wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia