logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 21SIE

  2018

  Bezpłatne zajęcia edukacyjne

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu edukacyjnego „Zdrowa roślina, zdrowy człowiek, zdrowy świat” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Cykl zajęć przeznaczony jest dla szkół podstawowych i realizowany będzie przez 3 lata:

  W pierwszym roku, czyli w okresie jesień – wiosna 2018/2019 rok - będą prowadzone zajęcia na ścieżce edukacyjnej  „Stare, starsze i najstarsze”. Cykl zajęć „Stare, starsze i najstarsze” ma pomóc w poznaniu odpowiednich pojęć i zjawisk związanych z długowiecznością roślin, ich rozwojem i wszystkim co jest z nią związane. Zakłada się, że uczestnicy będą potrafili rozróżnić gatunek wieloletni od jednorocznego, powiedzieć czym jest roślina jednoroczna, a czym bylina, które gatunki są długowieczne, co to jest relikt. Dowiedzą się również o najstarszych okazach rosnących w Ogrodzie Dendrologicznym. Zapoznają się z obsługą szkieł powiększających, mikroskopów i ich wykorzystaniem w różnych dziedzinach nauki. Realizacja tych zajęć obejmuje dwa spotkania po dwie godziny lekcyjne (90 minut):

  1. Zajęcia terenowe – praca z przewodnikiem z kartami pracy i mapą ogrodu. Dzieci będą pracowały w grupach, dzięki czemu nauczą się współpracy oraz umiejętnego rozdysponowania i przydzielania obowiązków. Każda grupa będzie musiała samodzielnie odszukać zaznaczone miejsca na mapie w Ogrodzie, sporządzić odpowiednią notatkę. A każdy z uczestników będzie musiał wypełnić indywidualnie kartę pracy i wypełnić polecenia prowadzącego.
  2. Zajęcia mikroskopowe - pierwsza część zajęć odbędzie się w terenie i polegać będzie na zebraniu materiału roślinnego z okazów opisanych w przewodniku; druga część zajęć odbędzie się w pomieszczeniu mikroskopowym, gdzie zostanie omówiona budowa i funkcja mikroskopów oraz ich zastosowanie. Następnie dzieci będą pod mikroskopami, w różnym powiększeniu obserwować organy wegetatywne i generatywne roślin. Zapoznają się z budową anatomiczną roślin, dowiedzą się jakie są fazy endogenezy roślin nasiennych, na czym polega wzrost roślin i od czego jest zależny. Na podstawie zebranych informacji i wydrukowanych zdjęć spod mikroskopów będą wykonywały zadania i uzupełniały karty pracy.

  Dodatkowo w ramach programu odbędą się zajęcia laboratoryjne, do wyboru mają Państwo:

  1. „Co to jest emulsja?”
  2. „Ekstrakcja i rozdział barwników roślinnych”

  Zapisy na zajęcia przyjmujemy w okresie 01-30 września 2018 roku. Ilość miejsc ograniczona, o udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacja i zapisy grup zorganizowanych (maksymalnie 25 osób) pod numerem telefonu 091 564 30 80.

  Serdecznie zapraszamy.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia