logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 29LUT

  2016

  Zajęcia laboratoryjne

  Koszt zajęć laboratoryjnych to 100 zł/grupa + bilety wstępu dla każdego uczestnika (uczeń, opiekun, rodzic itp.)

  Zajęcia laboratoryjne

   

  • Magia kolorów i burza w szklance – zajęcia w laboratorium chemicznym. Uczniowie zapoznają się z zakresem prac prowadzonych w pracowniach chemii i gleboznawstwa, prezentowany jest sprzęt laboratoryjny służący do analiz chemicznych. Uczestnicy obserwują następujące doświadczenia: „sztywna piana”, „lokomotywa”, chromatografia bibułowa, „barwne płomienie”, „burza w probówce”, „kameleon”, samozapłon.
  • Czy mogę się napić – zajęcia polegają na krótkim omówieniu dlaczego bada się jakość wody, w jaki sposób się to robi. Podczas zajęć część uczniów będzie miała możliwość przeprowadzenia kilku prostych analiz chemicznych wody (np. oznaczenia twardości wody, zasadowości, zawartości chlorków).
  • Zobacz to z bliska. Podróż w niezwykłą krainę kształtów – zajęcia w pracowni mikroskopowej polegające na krótkim omówieniu zasady działania i budowy mikroskopu elektronowego skaningowego (SEM) oraz obserwacji wcześniej przygotowanych lub dostarczonych przez uczniów preparatów. Obserwacja obiektów (np. owady, nasiona) pod binokularem oraz preparatów przygotowanych na szkiełkach mikroskopowych (np. przekrój łodygi) pod mikroskopem optycznym.

  NOWOŚĆ 2019!

  Zarezerwuj termin już teraz 91 56 43 080

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia