logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 29LUT

  2016

  Rezerwacja i regulamin zajęć

  Rezerwacja i regulamin zajęć

  1. Zajęcia realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu daty, godziny i tematu wybranego z naszej oferty zajęć, a także wieku i liczby uczestników. Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze realizujemy z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 25 osób; zajęcia w laboratorium realizowane są z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 25 osób; zajęcia praktyczne realizujemy z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, maksymalna liczba uczestników to 25 osób.
  2. Opłaty wnoszone są gotówką w dniu pobytu w Ogrodzie. Na opłatę za zajęcia składają się bilety wstępu dla każdego uczestnika oraz opłata dodatkowa podana w cenniku. Opłata dodatkowa dotyczy faktu przeprowadzenia zajęć a nie czasu ich trwania. Płatność przelewem wymaga wcześniejszej pisemnej zgody Dyrektora Ogrodu.
  3. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.
  4. Pracownicy Ogrodu prowadzący zajęcia odpowiadają wyłącznie za merytoryczny przebieg zajęć. Nie odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa i zachowania związane ze zwykłą opieką wychowawczą.
  5. Opiekunowie grupy odpowiadają za:
  • dopilnowanie, żeby strój uczestników odpowiadał warunkom terenowym (odpowiednie obuwie, strój, środki chroniące przed ukąszeniem owadów)
  • przestrzeganie przez uczestników regulaminu Ogrodu oraz wskazówek prowadzącego; szczególnie w punktach mogących dotyczyć bezpieczeństwa uczestników
  • poinformowanie prowadzącego na początku zajęć o osobach uczulonych, nie w pełni sprawnych, chorych

  UWAGA !!  Ogród Dendrologiczny zastrzega sobie prawo przerwania i niezrealizowania zajęć bez zwrotu kosztów w przypadku rażącego naruszania przez uczestników regulaminu Ogrodu, np.:

  • zrywania, deptania, niszczenia roślin
  • powtarzającego się mimo upomnień samowolnego schodzenia ze ścieżek
  • chwytania, dręczenia lub zabijania zwierząt (ślimaków, żab, pawi i in.)
  • uporczywego śmiecenia, dewastowania urządzeń ogrodowych itp.

  Przebieg zajęć edukacyjno – przyrodniczych:

  Zajęcia trwają około 2 godzin lekcyjnych, nie dłużej niż 2 godziny zegarowe. W ten czas wliczone są ewentualne spóźnienia grupy oraz przerwy: na grupowe zdjęcia, odpoczynek, sprawy organizacyjne itp. zależnie od zapotrzebowania uczestników. Zajęcia odbywają się na terenie Ogrodu a także - w zależności od wybranego tematu i pogody - w pomieszczeniach dydaktycznych lub w oranżerii.

  Sposób przeprowadzenia zajęć uzależniony jest od wieku, wiedzy, zdolności postrzegania i nastawienia uczestników. Tematy można dowolnie łączyć z zastrzeżeniem ograniczenia przekazanego materiału.

  Przebieg zajęć laboratoryjnych:

  Zajęcia trwają około 1 godz. zegarowej. Tematy będą dostosowywane do wieku uczestników. Zajęcia skierowane są dla szkół podstawowych i gimnazjum. Mogą być realizowane dla grup osób dorosłych. Istnieje możliwość  przeprowadzenia zajęć dla 50 osób z podziałem na dwie grupy.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia