Warsztaty i zajęcia edukacyjne

Strona główna » Kultura i edukacja » Warsztaty i zajęcia edukacyjne

Przyroda występująca w przelewickim Ogrodzie stanowi wymarzoną bazę zajęć terenowych.

Różnorodność siedlisk przyrodniczych, bogata kolekcja drzew i krzewów znajdujących się w Ogrodzie oraz zespół pałacowo-folwarczny umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć przyrodniczych.

Forma edukacji oparta na kontakcie z przyrodą pozwala utrwalić wiedzę zdobytą na szkolnych zajęciach oraz kształtować właściwą postawę wobec otaczającej nas przyrody.

Aktualnie w ofercie:

1. “Wiosna z Pawiem Stefanem”

Wycieczka po Ogrodzie z elementami gry terenowej podczas, której poznasz historię miejsca oraz ciekawostki dotyczące drzew i krzewów występujących w Przelewickim Arboretum. Program dostosowany jest do poszczególnych grup wiekowych:

Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I szkoły podstawowej – spacerując po Ogrodzie Dendrologicznym uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące drzew, krzewów i ziół występujących w Przelewickim Arboretum. Szukając oznak nadchodzącej pory roku, doświadczą przyrody poprzez wybrane zmysły. Z wykorzystaniem lupy obserwują świat owadów, drobnych stworzeń i roślin. Poznają zachowania ogrodowych pawi.

Uczniowie klas II – VI szkoły podstawowej  – trasa prowadzi uczestników przez największe atrakcje Ogrodu m. in. Ogród Japoński, Źródlisko, Trzy Stawy, Ogród Skalny. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące flory naszego Ogrodu, szukają oznak nadchodzącej pory roku. W trakcie gry do wykonania otrzymują zadania przyrodnicze, matematyczne oraz logiczne.

Uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średnie – praca z mapą. Uczestnicy w grupach pokonują trasę, odnajdują zaznaczone na mapie punkty oraz wykonują zadania. Trasa prowadzi przez teren całego Ogrodu Dendrologicznego. Gra na orientację.

Czas trwania wycieczki do 90 min. 

Cena wycieczki: 30 zł/osobę (grupa do 25 osób)

2. Wycieczka z przewodnikiem

Podczas spaceru będziesz miał okazję poznać bogactwo przyrody oraz historię miejsca. Nasz doświadczony przewodnik oprowadzi Cię po najważniejszych kolekcjach roślinnych Ogrodu, z zamiłowaniem przedstawi fakty i ciekawostki przyrodnicze.

Czas trwania wycieczki do 90 min.

Cena wycieczki: 280 zł/grupa

3. Warsztaty “Od nasionka do nasionka”

Czy wiesz jak założyć EKOOGRÓDEK, jakie znaczenie dla rośliny ma woda, co to jest PH gleby i jaki ma wpływ na rośliny? Będziemy wspólnie sadzić rośliny, badać wodę i glebę. Opowiemy Wam co to jest bank nasion i jak pozyskujemy nasiona, a na zakończenie zaprosimy Was na spacer po Ogrodzie. 

Czas trwania wycieczki do 180 min.

Cena wycieczki: 35 zł/osobę (grupa do 25 osób) 

Perła Pomorza Zachodniego

Wyjątkowe miejsce dla osób kochających przyrodę, wypoczynek i aktywny tryb życia.

Ogrody Przelewice

Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej

Przelewice 17, 74-210 Przelewice

Godziny otwarcia ogrodu:
codziennie od 9:00 do 19:00
od listopada zamknięte

2024 © Ogrody Przlewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej
Projekt i wykonanie IT.majlo
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content