Projekty

Strona główna » Projekty

Projekt Regionalny Program Operacyjny

Tytuł projektu: Prace konserwatorskie i restauratorskie w instytucji kultury samorządu województwa: Ogrody Przelewice – Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, wraz z dostosowania obiektów do celów użytkowych oraz do ich udostępnienia mieszkańcom regionu i turystom.

Krótki opis projektu: Projekt polega na przeprowadzeniu prac konserwatorskich i restauratorskich w historycznym zespole pałacowym z XVIII- XX wieku wraz z zespołem folwarcznym oraz Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach. Zabytek jest unikalny w skali międzynarodowej. Wszystkie nieruchomości związane z projektem wpisane są do rejestru zabytków. Celem prac jest dostosowanie tych obiektów na cele użytkowe, udostępnienie zwiedzającym, prowadzenie działalności gospodarczej i zachowanie przed degradacją zabytków. W ramach projektu sfinansowano również niezbędną dokumentację, doradztwo techniczne przy inwestycji oraz System Identyfikacji Wizualnej.

Cel projektu: zwiększenie atrakcyjności zasobów kultury oraz atrakcyjności turystycznej na obszarze województwa.

Planowane efekty: Wzrost oczekiwanej liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturalnego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne 7000 [odwiedziny/rok].

Wartość projektu: 78 242 178,00 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 21.145.405,66 zł (z możliwością zwiększenia do 38.427.042,30 zł)

“Ogrody Przelewice bez barier”

Miło nam poinformować, że Ogrody Przelewice realizują projekt pn. “Ogrody Przelewice bez barier”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności oferty Ogrodów Przelewice dla osób ze szczególnymi potrzebami, szczególnie z zakresu poruszania się poprzez zwiększenie kompetencji pracowników z zakresu dostępności oraz zakup pojazdu ekologicznego typu meleks. Nowy pojazd umożliwi dotarcie do najbardziej odległych zakątków Ogrodu gościom ze szczególnymi potrzebami. W ramach promocji projektu odbędą się dwa festyny rodzinne w terminie 3 maja i 3 czerwca 2023 r., na których odwiedzający będą mogli zapoznać się ze zmianami, jakie wprowadzamy w celu zwiększenia dostępności naszej oferty.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu “Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wysokość grantu to 150 200 zł.

Perła Pomorza Zachodniego

Wyjątkowe miejsce dla osób kochających przyrodę, wypoczynek i aktywny tryb życia.

Ogrody Przelewice

Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej

Przelewice 17, 74-210 Przelewice

Godziny otwarcia ogrodu:
codziennie od 9:00 do 19:00
od listopada zamknięte

2024 © Ogrody Przlewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej
Projekt i wykonanie IT.majlo
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content