logo DER DENDROLOGISCHE GARTEN IN PPRZELEWICE

Aktuell

 • 12KWI

  2018

  Nadeszła wiosna zapraszamy!

  Zapraszamy Państwa na wiosenny spacer po alejkach ogrodowych wśród kwitnących bylin i roślin cebulowych, a także kwitnących krzewów. Kwitną między innymi zawilce, kokorycze, puszkinie, cebulice syberyjskie, ciemierniki, a na krzewach można zobaczyć drobne żółte kwiaty leszczynowców i derenia lekarskiego, fioletowe i różowe kwiaty pierwszych kwitnących różaneczników oraz białe, dzwonkowate kwiaty pierisów japońskich, a także kwitnące wierzby czy forsycje. Na źródlisku pojawiły się już lepiężniki japońskie oraz tulejniki amerykańskie nazywane sałatą skunksa. Na drzewach pojawiły się już pąki i niedługo zakwitną wiśnie, magnolie, klony.... Serdecznie zapraszamy.

  Kliknij więcej aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

 • 06KWI

  2018

  I koncert patriotyczny

  Zapraszamy Państwa
  na
  I Koncert Patriotyczny

  w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

  10 kwietnia 2018 r. 
  godz. 15:00

   

  Wystąpią:

  Anna Paras - fortepian

  Edyta Wolańska - skrzypce

  Oleg Wolański - akordeon

   

  W programie m.in.
  Fryderyk Chopin - Mazurek op. 17 nr 1
  Emil Młynarski - Mazur
  J. Brahms - Sonata A - dur op. 100 nr 22

  WSTĘP WOLNY!

 • 06MAR

  2018

  Spotkanie partnerów projektu INT-51: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze

  W przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym spotkali się 2 marca partnerzy w
  projekcie INT-51: POMERANIA-NATUR- und KULTURerlebnisse POMERANIA - Atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Niektórzy uczestnicy mieli do pokonania spory odcinek drogi, więc spotkanie zaczęło się częścią nieformalną: rozgrzewając się gorącymi napojami uczestnicy omawiali różne sprawy związane z projektem i zakresami współpracy. Uczestnicy znają sie już dobrze z fazy wspólnego przygotowania projektu i zawsze mają mnóstwo spraw do omówienia. O 11.00 część formalną spotkania zaczęła powitaniem uczestników Beata Osińska - dyrektor Ogrodu Dendrologicznego, a po niej przywitał wszystkich Mieczysław Mularczyk - wójt gminy Przelewice. Przedstawicielki partnera wiodącego - Tierpark Ueckermünde przedstawiły aktualny stan zaawansowania projektu i różne kwestie związane z wdrażaniem unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Partnerzy przedyskutowali wynikające z tego utrudnienia i wymogi. Następnie szczegółowo omówiono zakres i sposób przygotowania przez partnerów materiałów do kolorowanek i wystawy, które w ramach projektu przygotuje dla wszystkich Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Prezentacja pozostałej części projektu przewidziana do realizacji w Przelewicach odbyła się w terenie - wszyscy mieli okazję obejrzeć aktualny stan dróg przeznaczonych do remontu i zobaczyć miejsca, gdzie mają stanąć nowe oznaczenia. Przy okazji nacieszyli się wiosną: kwitnącymi rannikami i oczarami, a potem - w oranżerii - także narcyzami, kamelią i pomponikami akcji oraz zapachem wawrzynka.

 • 06MAR

  2018

  Pierwszy koncert fortepianowy w Przelewicach

  Koncert odbył się w szczytnym celu "Fortepian dla Przelewic" zorganizowanym przez Panią Magdalenę Soska, dyrektora Ogrodu Kultury w Przelewicach. Szczegóły, relacja oraz zdjęcia z koncertu na stronie www.przelewice.eu .

Seitenmenü

 • gemeinsame Region
  gemeinsame Ziele

  logo projektu

  Kofinaziert aus Mitteln der Europäischen Union
  (Europäischer Fonds für Regionale Entwicklung)

  Ein Hinwels zum Projkt: "Partner im Projekt Modellvorhaben POMERANIA Erlebnisnetzwerk"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia