logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 20MAJ

  2013

  Jazz Ensemble ZSM 2

  12. maja br. odbył się koncert Jazz Ensemble ZSM 2, w skład którego wchodzą uczniowie Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ZSM2 w Szczecinie, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy w festiwalach i konkursach rangi ogólnopolskiej.

  Repertuarze zespołu:

  • tradycyjne standardy jazzowe,
  • blues, gospel,
  • spirituels,
  • a także standardy muzyki rozrywkowej zarówno polskiej jak i zagranicznej.

 • 06MAJ

  2013

  COLLEGIUM MAIORUM pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego

  Dnia 05. maja br. odbył się koncert Chóru Collegium Maiorum, który  powstał w 1973 roku. Utworzyli go długoletni członkowie Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej, którzy po ukończeniu studiów i podjęciu pracy zawodowej nie chcieli się rozstawać z pasją śpiewania. Na początku działalności, zespół pod nazwą "Szczeciński Chór Kameralny" pozostając pod kierownictwem artystycznym Jana Szyrockiego pracuje pod auspicjami Wojewódzkiego Domu Kultury. Po kilku latach kierownictwo artystyczne przejmuje Eugeniusz Kus i pod jego batutą Zespół pracuje 6 lat. Po tym okresie Chór zostaje członkiem Stowarzyszenia Śpiewaczego Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej jako drugi zespół, obok Chóru Akademickiego, przyjmuje nazwę "Collegium Maiorum" i wraca pod kierownictwo Jana Szyrockiego, z którym pracuje do 1995 roku. W kolejnym sezonie Chór prowadzi Waldemar Sutryk, potem od 1997 do 2002 roku zespół pracuje i koncertuje po kierownictwem Anny Tarnowskiej.

  W roku 2002 kierownictwo artystyczne obejmuje Paweł Osuchowski.

  Ogromne doświadczenie artystyczne - zarówno w kraju jak i za granicą - zapewnia Chórowi trwałe miejsce w środowisku kultury Szczecina. Repertuar Zespołu obejmuje zarówno utwory a cappella, jak i formy wokalno-instrumentalne, muzykę kościelną i świecką, pozycje dawnej muzyki polskiej, klasyki europejskiej, muzyki współczesnej i stylizacje muzyki ludowej.

  Od początku roku 2009 chór – wraz z macierzystą uczelnią – zmienił nazwę na: Collegium Maiorum, Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

 • 25KWI

  2013

  Cztery Pory Ogrodu 2013

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia