logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 01MAJ

  2017

  Szczypta kultury – wystawa obrazów Krzysztofa Kłosowicza

  TERMIN: 1-2 maja 2017 r.
  Możliwy będzie zakup obrazów artysty.

  Krzysztof Kłosowicz urodzony w Bydgoszczy. Uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, ognisko plastyczne przy PLSP, prywatne lekcje u Jana Szkaradka. Drogę wskazał mu niezapomniany Marian Turwid (Dyrektor PLSP w Bydgoszczy), oraz: bracia Byrgerowie, Rybiańska, Matwiejewicz, Szkaradek oraz Olaf Krzysztofek (scenograf), Roman Wilchelmi (aktor), Wiesław Drzewicz (aktor), Hieronim Konieczka (aktor), Zygmunt Wojdan (Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Andrzej Szwalbe (Dyrektor Filharmonii Pomorskiej, Joanna Witt-Jonscher (art.plast.) ) i wielu innych wspaniałych ludzi...

  Pochodzi z rodziny artystycznej. Rodzice byli aktorami scen polskich, a matka Ewa Studencka–Kłosowicz (Honorowy Obywatel Bydgoszczy, sanitariuszka AK pseud."Kora" zgrup. "Kryska" w Powstaniu Warszawskim - Górny Czerniaków) dodatkowo zajmowała się malarstwem. Dziadek - Stanisław Studencki tworzył z Wojciechem Kossakiem w jednej pracowni w Krakowie. W jego rodzinnym domu często odbywały się spotkania ludzi sztuki w których chętnie uczestniczył. Poznał wiele znanych osób z kręgu muzyki, teatru, filmu i sztuk plastycznych, które pomogły mu ukierunkować dalsze zainteresowania.

  Pracował jako plastyk-grafik-dekorator w następujących bydgoskich firmach: Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Zakłady Sklejek i Chemicznego Przerobu Drewna, Pałac Młodzieży, uczył dzieci i młodzież rysunkui malarstwa w świetlicy socjoterapeutycznej MOPS. Założył dwie własne firmy reklamowe,w których zajmował się usługami graficznymi i projektowaniem reklam dla zleceniodawców. Jednocześnie malował obrazy, brał udział w wystawach i konkursach gdzie otrzymywał dyplomy i nagrody.(14 wystaw krajowych, 4 zagraniczne). Interesuje się sztuką, architekturą, turystyką, archeologią, fotografią, grafiką komputerową, muzyką. Bardzo lubi podróżować.Jego prace znajdują się w wielu domach w kraju i za granicą. W kilku kościołach, zakładach pracy i galeriach.

  W 2006 roku przyjechał do Barlinka zmieniając wszystko w swoim życiu. Zakochał się w mieście - postanowił tu zostać. Poznaje historię i kulturę miasta i regionu, podziwia krajobrazy, fotografuje piękno Barlinka i okolic. Od czasu przyjazdu zbiera fotografie i materiały opisowe dotyczące starego i współczesnego Barlinka. W efekcie rozpoczął prace nad uwiecznianiem miasta i tychże okolic na płótnach.

  Spotkał się z życzliwością mieszkańców i ich ciepłym przyjęciem. Poznał ciekawych ludzi, którzy chętnie opowiadali mu historię Miasta. W jego twórczości największą rolę odgrywa Aldona Horoszewicz, która jest jego muzą, (sama zajmuje się malarstwem i historią miasta i regionu).

  Wiele czyta publikacji, książek i materiałów historycznych o mieście. Często wystawia swoje prace na kiermaszach regionalnych, przy okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości w Barlinku, miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz targach i pokazach sztuki w Niemczech. Można go również spotkać latem w dni wolne od pracy przed "Starą Galerią" Haliny Fijałkowskiej, gdzie wraz z Aldoną Horoszewicz wystawia swoje prace. Bierze czynny udział w wystawach, plenerach oraz imprezach związanych ze sztuką. Lubi rozmawiać o historii miasta, przyrodzie, propagując niezaprzeczalne walory regionu. Za jego namową wiele osób zwłaszcza z woj. kujawsko-pomorskiego postanowiło spędzić w Barlinku urlop.

  Prowadzi wtorkowe zajęcia plastyczne z grupą pasjonatów malarstwa "W kręgu sztuki", którą założył w listopadzie 2011 roku. Na Inauguracji Roku Kulturalnego, która odbyła się 11 października 2013r. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury otrzymał podziękowania dla całej grupy "W kręgu sztuki" za wkład w rozwój barlineckiej kultury w roku 2012/2013. Podziękowania złożył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. 9.11.2016 z okazji 5 rocznicy powstania grupy między innymi otrzymał List Gratulacyjny od Burmistrza i Rady Miasta Barlinka. Na Podsumowaniu Sezonu Turystycznego 2016 dnia 9 lutego 2017r.otrzymał wyróżnienie za promocję Miasta poprzez udział grupy "W Kręgu Sztuki" w wielu prezentacjach, wystawach artystycznych i stoiskach targowych atrakcji Barlinka w 2016 roku.

  Lubi literaturę, poezję w związku z czym często bierze udział w różnego rodzaju wieczorach literackich i muzycznych w Barlinku i nie tylko na których jest proszony o czytanie wierszy poetów regionalnych oraz klasyków lub o pomoc w organizacji i obsłudze imprezy. Pisze artykuły o malarstwie w prasie regionalnej. Spędza codziennie wiele godzin przed komputerem  reklamując miasto i region. Jak jest taka potrzeba oprowadza wycieczki po mieście opowiadając o historii i zabytkach. W chwilach wolnych lubi spacerować z aparatem fotograficznym po pobliskiej Puszczy Barlineckiej z pasjonatami fotografii, PTTK "Bobrusie" oraz Nordic Walking.

  Szczypta ostrych ujęć - prezentacja wystawy fotograficznej z Klubu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego pt. ,,Żołnierz Polski w misjach poza granicami kraju"

  TERMIN: 1-7 maja 2017 r.

  Brygada powstała w 1996 r. na bazie 5 Pułku Zmechanizowanego jako jednostka 12 Dywizji Zmechanizowanej. 12 Brygada Zmechanizowana należy do największych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych. W 2007 r. 12 Brygada Zmechanizowana przejęła tradycje rozformowanej 6 Brygady Kawalerii Pancernej ze Stargardu. W 2003 roku żołnierze jednostki formowali I zmianę Kontyngentu w Iraku.

  Zasadnicze uzbrojenie: kołowe transportery opancerzone (ROSOMAK), samobieżne haubice (DANA), bojowe wozy piechoty (BWP-1), transportery rozpoznawcze (BRDM-2), PPK SPIKE, samobieżne zestawy przeciwlotnicze (HIBNERYT).

  Święto: 15 maja.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia