logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 11PAŹ

  2013

  ,,KRÓLESTWO NOREK” TRAFIA DO PROGRAMU TVP „SPRAWA DLA REPORTERA"

  Długotrwała walka protestujących mieszkańców z budową nielegalnej fermy norek w Przelewicach wciąż trwa. Pomimo licznych działań jakie do chwili obecnej podjęto inwestor nie chce wycofać się z planowanych zamierzeń i wciąż czuje się bezkarny.

  Sprawą norek w końcu zainteresowała się Elżbieta Jaworowicz, autorka programu interwencyjnego TVP „Sprawa dla reportera”, co było możliwe dzięki wsparciu Renaty Beger. W dniu dzisiejszym tj. 10 października br. Dziennikarka odwiedziła nas i obiecała kompleksowo zająć się sprawą  nielegalnej budowy fermy norek w naszym regionie, a głównie w  Przelewicach, planowaną do zamknięcia w Rościnie oraz nowo powstającą w Miedzyniu.

  Pani Redaktor była bardzo zaskoczona inicjatywą obywatelską, jaką podjęli wspólnie: Mieszkańcy Gminy Przelewice, Wójt i Radni Gminy Przelewice, Stowarzyszenie „Przelewice – Wspólna Sprawa”, partie polityczne, Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz wspierające nas organizacje.

  Wspólny cel i walka o ekologiczne środowisko zjednoczyła ludzi. Wójt Gminy Marek Kibała wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi zdanie ,,Mam nadzieję, że działania mieszkańców naszej gminy przyczynią się do tego, że kolejne nielegalne fermy norek nie będą powstawać w naszym regionie…..” i tej wersji wszyscy powinniśmy się trzymać oraz wspierać kolejn  w tym zakresie działania.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia