logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 07LIP

  2017

  Monochromatyczne lato 2017

  KONKURS FOTOGRAFICZNY

  "Monochromatyczne lato 2017"

  Żyjemy w czasach, gdy dowolne elektroniczne urządzenie może mieć wbudowany aparat cyfrowy. „Cykamy” setki, tysiące zdjęć, oczywiście kolorowych, a potem brakuje nam czasu by je przejrzeć. Współczesny pośpiech objął też sztukę fotografii.

  Minęło 80 lat od czasu, gdy przelewickie ścieżki przemierzał projektant arboretum Karl Heydenreich ze swoim aparatem baaardzo starego typu i fotografował ogród. Szklane negatywy zachowały się w archiwum rodzinnym. Ujęcia są tak dobre, że potrafimy zidentyfikować poszczególne okazy – i te wciąż rosnące, i te które w różnych okresach zniknęły z ogrodu. Wydruki tych starych zdjęć tworzą wystawę rozmieszczoną w ogrodzie i każdy może przyjrzeć się szczegółom.

  Fotografowanie było w tamtych czasach naprawdę trudną sztuką, wymagającą skupienia i namysłu. Dziś nie zawsze dajemy sobie na to czas i dlatego proponujemy wszystkim wakacyjną zabawę: konkurs na najlepsze czarno-białe ujęcie lata w Ogrodzie Dendrologicznym. Trzeba tak jak Karl Heydenreich skupić się na kształtach i oświetleniu, wybrać najciekawszy kadr. On musiał jeszcze ręcznie ustawić wszystkie parametry, nasze aparaty robią to na ogół za nas. I choć nie ogranicza nas dziś liczba szklanych płytek do aparatu, przyjmiemy dawną zasadę oszczędności. Do konkursu można nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia, przy czym każde „startuje” osobno.

  Na prace czekamy do 10 września pod adresem:

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach
  74-210 Przelewice 17
  lub e-mail: info@ogrodprzelewice.pl

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 września. Wśród nagród mamy noc w pałacu i osobiste spotkanie z mikroskopem skaningowym.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia