logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 29LUT

  2016

  Warsztaty

  Warsztaty dla grup - oferta na 2019 rok

  Realizujemy zajęcia warsztatowe w oparciu o zasoby przyrodnicze Ogrodu. Grupa warsztatowa może liczyć od 10 do 25 osób. Oprócz wymienionych na stronie tematów proponujemy w indywidualnych przypadkach także inne formy warsztatów. Zajęcia realizujemy z tygodniowym wyprzedzeniem.

  Realizacja określonych rodzajów warsztatów jest zależna od pory roku i dostępności materiału roślinnego. Warsztaty trwają około 2 godzin lekcyjnych, nie dłużej niż 2 godziny zegarowe. W ten czas wliczone są ewentualne spóźnienia grupy oraz przerwy: na grupowe zdjęcia, odpoczynek, sprawy organizacyjne itp. oraz krótki spacer po Ogrodzie.

  • Albumy przyrodnicze, zielniki – uczestnicy wykonują album przy użyciu różnych technik z materiałów roślinnych, papieru itp. Przy okazji omawiane są części roślin oraz jakie spełniają one funkcje. Wymagane jest zdjęcie lub zdjęcia dowolnego formatu, które przywożone są ze sobą. Samodzielne wykonywanie kart zielnikowych. 

  Termin: kwiecień-październik.  Koszt: 100 zł/grupa + bilety wstępu.     

  • Sztuka przesadzania – samodzielne przygotowywanie roślin (usuwanie suchych części, sprawdzenie zdrowotności korzeni) oraz podłoża do sadzenia roślin (mieszanie komponentów, dobór doniczki). Budowa, rola korzenia. Każdy uczestnik zabiera przesadzoną roślinę ze sobą.

   Termin: kwiecień - październik. Koszt: 15 zł/osoba +bilet wstępu do Ogrodu.

  • Sztuka narysów kwiatowych - zasady tworzenia i odczytywania narysu kwiatowego, narysy w wersji artystycznej, zastosowanie we wzornictwie. 

  Termin: cały rok. Koszt: 100 zł/grupa + bilety wstępu do Ogrodu.

  • Roślinne maty i makatki - wykonywanie przedmiotów użytkowych nie tylko z wikliny ale także z gałęzi i traw, maty i plecionki.

  Termin: cały rok. Koszt: 100 zł/grupa + bilety wstępu do Ogrodu.

  • Malowanie roślinami – czyli zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu obrazów za pomocą roślin, owoców, nasion, gałęzi, traw itp. Zabawa farbami, robienie odcisków, pieczątek roślinnych, malowanie liści, nasion itp.

   Termin: cały rok. Koszt 10 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu.

  • Kolaż roślinny – czyli układanie, wycinanie, przyklejanie wszystkiego co jest w zasięgu rąk i tworzenie niesamowitych obrazów z nasion, liści, kory, traw, papieru, koralików itp.

  Termin: kwiecień - listopad. Koszt 10 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu.

  • Wianki na wodzie – wykonywanie wianków z użyciem różnego materiału roślinnego: gałęzi, traw, kwiatów.

   Termin: sierpień – październik. Koszt: 10,00 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu.

  • Warsztaty jesienne – wykonywanie jesiennych wianków z gałęzi, ozdobionych pędami, orzechami, nasionami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami z liści.

   Termin: wrzesień - listopad. Koszt 10 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu.

  • Stroiki świąteczne – uczestnicy zapoznają się z tradycjami i symbolami Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonują stroiki na drewnianych podkładach, używając do tego materiału roślinnego.

   Termin: grudzień. Koszt: 35,00 zł/osoba.

  • Woskowe dekoracje - czyli preparowanie w wosku – moczenie i utrwalanie w ciekłej parafinie różnych części roślin oraz wykonywanie świec kwiatowych.

   Termin: lipiec - wrzesień. Koszt: 20,00 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu. Maksymalna liczba uczestników 10 osób.

  • Szkieletowanie liści - szkieletowanie polega na usunięciu z blaszki miękiszu i skórki. Uzyskana elastyczna siateczka pozwala demonstrować budowę liścia. Liście takie są świetnym dodatkiem bukieciarskim. Wykorzystuje się je też do dekorowania elementów podświetlanych (świeczniki, abażury, witraże).

   szkieletowanie na sucho – liście ususzone na płasko ostukuje się na twardym podłożu szczoteczką o niedużej główce;

   szkieletowanie na mokro – liście gotuje się w wodorotlenku sodu przez 10 – 20 min. Następnie przekłada się do pojemnika z zimną wodą i płucze, później suszy i delikatnie pędzelkiem usuwa miękisz z liści.

   Termin: lipiec - wrzesień. Koszt: 15,00 zł/osoba + bilet wstępu do Ogrodu. Maksymalna liczba uczestników 10 osób.

   

  Zarezerwuj termin już teraz 91 56 43 080

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia