logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE
 • 18PAŹ

  2016

  Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze

  1. „Pora roku z pawiem Stefanem” - wycieczka po Ogrodzie z wykorzystaniem elementów gry terenowej. Program dostosowany jest do poszczególnych grup wiekowych:

  Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I szkoły podstawowej – spacerując po Ogrodzie Dendrologicznym uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące drzew, krzewów i ziół występujących w Przelewickim Arboretum. Szukając oznak nadchodzącej pory roku, doświadczą przyrody poprzez wybrane zmysły. Z wykorzystaniem lupy obserwują świat owadów, drobnych stworzeń i roślin. Poznają zachowania ogrodowych pawi.

  Uczniowie klas II - VI szkoły podstawowej  - trasa prowadzi uczestników przez największe atrakcje Ogrodu m. in. Ogród Japoński, Źródlisko, Ogród Skalny. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące flory naszego Ogrodu, szukają oznak nadchodzącej pory roku. W trakcie gry do wykonania otrzymują zadania przyrodnicze, matematyczne oraz logiczne.

  Uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średnie – praca z mapą. Uczestnicy w grupach pokonują trasę, odnajdują zaznaczone na mapie punkty oraz wykonują zadania. Trasa prowadzi przez teren całego Ogrodu Dendrologicznego. Gra na orientację.

  Czas trwania wycieczki do 90 min. 
  Cena wycieczki – 30 zł./osobę (max. liczba osób w grupie - 25)

          2. Warsztaty przyrodnicze „OD NASIONKA DO NASIONKA”

  Czy wiesz jak założyć EKOOGRÓDEK?

  Jakie znaczenie dla rośliny ma woda? Co to jest stacja meteorologiczna, po co się je buduje, kto to jest obserwator i jakie są jego zadania? Co to jest PH gleby i jaki ma wpływ na rośliny?

  Będziemy wspólnie sadzić rośliny, badać wodę i glebę.

  Opowiemy Wam co to jest bank nasion i jak pozyskujemy nasiona, a na zakończenie zaprosimy Was na spacer po Ogrodzie Dendrologicznym, w trakcie którego wspólnie odkryjemy unikatowe gatunki Przelewickiego Arboretum

  Czas trwania warsztatów do 180 min. 
  Cena warsztatów – 35 zł./osobę (max. liczba osób w grupie - 25)

  Zapisy jedynie po wcześniejszej rezerwacji
  Tel. 799 045 827 lub 91 579 00 88 lub  edukacja@ogrodprzelewice.pl

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia