logo OGRÓD DENDROLOGICZNY PRZELEWICE

Aktualności

 • 15MAR

  2023

  Projekt RPO

  Tytuł projektu: Prace konserwatorskie i restauratorskie w instytucji kultury samorządu województwa: Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, wraz z dostosowania obiektów do celów użytkowych oraz do ich udostępnienia mieszkańcom regionu i turystom.

  Cel projektu - zwiększenie atrakcyjności zasobów kultury oraz atrakcyjności turystycznej na obszarze województwa.


  Planowane efekty: Wzrost oczekiwanej liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturalnego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne 7000 [odwiedziny/rok].


  Wartość projektu: 58 148 250,00 zł.


  Wkład Funduszy Europejskich: 22 920 756,92 zł (z możliwością zwiększenia do 47 275 000,00 zł).

 • 21LIS

  2023

  Trwałość dziedzictwa w przelewickim Dworze i nowy rozdział w historii

  Modernizacja Dworku w Przelewicach, 2023 r. 

 • 10PAŹ

  2023

  NOWE OBLICZE OGRÓDU JAPOŃSKIEGO

  Ogród Japoński w Przelewickim Arboretum to miejsce, które od lat przyciąga miłośników natury i kultury. Poza piękną, różnorodną roślinnością, jednym z charakterystycznych elementów tego ogrodu jest pawilon herbaciany. Przechodzi on właśnie proces modernizacji, który zbliża się ku końcowi, na ukończeniu jest również budowa księżycowych bram.

  Pawilon herbaciany 

  W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone prace nad przygotowaniem terenu. Oczko wodne przed pawilonem zostało starannie wyłożone papą, co stanowi ważny krok w wykonania dalszych etapów modernizacji. Jednym z kluczowych punktów planu na najbliższy tydzień jest sadzenie traw na terenie Ogrodu Japońskiego.

  Prace inwestycyjne z pewnością przyczynią się do odnowienia i wzbogacenia przelewickiego ogrodu, czyniąc go jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do odwiedzenia i kontemplacji natury. Warto śledzić rozwój tych prac i oczekiwać na efekty końcowe modernizacji Ogrodów Przelewice.

  Brama do Ogrodu Japońskigo 

 • 12WRZ

  2023

  Ogród Dendrologiczny w Przelewicach świętował 90 lat istnienia

  Niezwykłe wydarzenie miało miejsce 8 września, kiedy to Ogród Dendrologiczny w Przelewicach obchodził swoje imponujące 90-te urodziny. Tego dnia obyło się Ogólnopolskie Sympozjum z okazji 90-lecia Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach pt. ,,Historyczne parki i ogrody dziedzictwem kultury oraz miejscem nowych form edukacji". To był dzień pełen emocji, wypełniony cenną wiedzą, inspiracją i pięknem natury. Jubileusz Ogród Dendrologiczny w Przelewicach to wydarzenie, które nie tylko uczciło długą historię ogrodu, ale także stanowiło okazję do refleksji nad jego znaczeniem i przyszłością.

  Teresa Kalina, Zygmunt Siarkiewicz, Olgierd Kustosz

  Całe wydarzenie rozpoczęło się występem kwartetu BaRock. Słowa otwarcia, skierowane przez Dyrektora Ogrodów Przelewice, Zygmunta Siarkiewicza wraz z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierdem Kustoszem, były inspirujące i zaznaczyły istotę tego jubileuszu. W wydarzeniu uczestniczyli poprzedni pracownicy i dyrektorzy Arboretum w Przelewicach. Wśród nich byli: Maria Jolanta Syczewska oraz Teresa Lewandowska. Obecni byli również znani goście, w tym Poseł na Sejm RP Dariusz Wieczorek oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina.

Menu strony

 • Wspólny Region
  Wspólne Cele

  logo projektu

  Współfinansowane przez Unię Europejską
  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

  Partner w projekcie: "Zamierzenie modelowe Sieć Atrakcji POMERANIA"

 • Linki

  BIP

  BIP

  Kalendarz imprez

  koncerty, wystawy

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia